7 המקומות הכי מלוכלכים בבית שלכם

 

חיידקים יכולים להתרבות במהירות גדולה מאדם לאדם וממשטח למשטח, כאשר התרבותם לא פעם תלויה בגורמים כמו הרגלי חיים, פני השטח, מידת הניקיון וכיוצא בכך. בין אם אתם חובבי ניקיון ובין אם לא, את עשרת המקומות הבאים כדאי שתכירו, שכן אלו הם המקומות שצוברים הרבה לכלכוך בכל בית, ולכן הסיכון שימצאו בהם חיידקים מחוללי מחלות, גבוה יותר.

 

המטבח

באזורים בהם מאוחסן מזון יהיו יותר חיידקים בהשוואה למקומות אחרים בבית. ביותר מ- 75% מהסקוצ'ים והסמרטוטים נמצאו חיידקי סלמונלה ואי קולי זאת לעומת 9% אחוזים  שנמצאו על ברז השירותים.

 

ידיות ומתגים

מתגי אור וידיות של מגירות או ארונות גם הם מקומות ובהם ריבוי של חיידקים. כך למשל ידיות המקרר, מתגי אור בחדר האמבטיה, ידיות התנור ועוד. מבין כל הידיות, המלוכלכת מכולן היא הידית של דלת השירותים.

 

תיק איפור

אם יש לכם תיק איפור אשר הולך אתכם לכל מקום, קחו בחשבון שהוא כר נוח לחיידקים. החיידקים אשר חיים על האיפור יכולים לגרום לדלקות עור ועיניים, לכן ישנה המלצה להחליף מוצרי קוסמטיקה אחת לחצי שנה.

 

חדר הרחצה

אין זה מפתיע שהמקום בו אנו מקרצפים מעלינו את הלכלוך יהיה עשיר בחיידקים. מה גם שהלחות הופכת את חדר האמבטיה למקום הכי נעים להתרבות בו. פתחי הניקוז, ברזים, אזור הרצפה סביב האסלה, מברשות השיניים ומגבות הרחצה זקוקים לניקיון והחלפה באופן תדיר.

 

חדר הכביסה

כביסה רטובה שנשארה במכונה, אפילו לזמן קצר, עלולה לגרום להתרבות מהירה של חיידקים. לכן יש להעביר את הבגדים למייבש באופן מידי לאחר כל כביסה. אם הבגדים יושבים במכונת הכביסה יותר מחצי שעה כדאי מאוד לעשות להם סיבוב נוסף.

 

שלטים ומקלדות

השלטים של הטלוויזיה והמזגן, מקלדות המחשב וכדומה נמצאים בשימוש של כל בני המשפחה ולכן נמצא בהם יותר לכלוך מאשר במקומות אחרים. מומלץ לנקות את המקומות הללו עם מגבוני חיטוי ייעודיים.

 

חיות מחמד

אם לחיית המחמד שלכם יש מקום מוגדר משלה, סביר להניח שמקום זה עשיר בחיידקים, שכן חיות המחמד מביאות עמן חיידקים כשיוצאות החוצה. גם הצעצועים וקערות האוכל והשתייה שלהן עשויים להיות מלאים בחיידקים.

 

שגרת החיים העמוסה לא תמיד מפנה אותנו להגיע לכל המקומות המלוכלכים שיש בבית ולהקפיד על ניקיון יסודי. כדי להבטיח שהבית יהיה נקי עד כמה שניתן מומלץ להזמין שירותי ניקיון מקצועיים.

 

 

 

המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף חברת כפיר שירותי ניקיון

 

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן