5 טיפים לניהול ועד בית


דיירים בבנייני דירות רבים שואלים את עצמם לא אחת כיצד נכון לנהל את ענייני ועד הבית שלהם.
ראשית הועד הנבחר צריך להיות מקובל על כל הדיירים כאחת וצריך אדם/ משפחה שיש להם פנאי ויכולת וסבלנות לטפל בעניינים אלו כיאות.

ישנם 5 טיפים מרכזיים בנושא:

1.  יחסי אנוש נאותים עם הדיירים ויכולת תקינה לנהל משא ומתן עם בעלי המקצוע שהבניין נזקק להם. יש ליצור הסכמות רחבות ככל שניתן עם דיירי הבניין, לדאוג באופן שוטף לרישום באמצעות תיעוד ופרוטוקול כתוב שיועבר בתום הישיבה בין כל הדיירים. לגבי בעלי מקצוע יש ליצור רשימה של 3 בעלי מקצוע לפחות מכל תחום:

2 . ידע חשבונאי בסיסי אך יסודי של ניהול מסודר רצוי כמובן במחשב של ניירת, הוצאות והכנסות שוטפות, חשבון בנק, מעקב אחר תשלומים, רישום ידני או במחשב של מסמכים. חשוב מאוד שועד הבית ינהל מערך חשבונאי מסודרת באמצעות תוכנת אקסל ובו יהיו כל הרישומים הרלוונטיים לעניינים החשבונאיים של הבניין. תשלומי מיסי ועד, תשלומי תיקונים, תשלומי שיפוץ אחזקה וצבע, ביטוח למנקה וכו'. כך גם אם ישנם עניינים עקרוניים של עזרה הדדית בין הדיירים או לחלופין מניעת רעש , מניעת לכלכוך וכו'.

3.  לועד הבנין צריכה להיות יכולת הבנה מסוימת בדברים טכניים הקשורים במובהק לבניין , בענייני חשמל, אינסטלציה, צבע, תיקונים, אחזקת מעלית, גינון, ונקיון. על מנת לנהל משא ומתן נכון עם בעלי מקצוע נדרשים ועל מנת שתיקונים או שינויים יעשו נכון ולשביעות רצון הדיירים

4 . דאגה לשמור על עדכונים שוטפים הנוגעים לחוקי דיור, תקנות עירוניות וגובה תשלומים לבעלי מקצוע שונים באמצעות חיבור לפורטלים או אתרים שונים או עורכי דין המתמחים בתחום בכללותו.

5. שמירה על לוחות זמנים מסודרים של ישיבות ועד, שתתקיים לפחות אחת לחודש/ חודשיים , ביום נוח ומתאים לכולם שאותו יש לקבוע שבוע וחצי שבועיים מראש.

נכתב בסיוע חברת הניהול  "בית בטוח", לצפיה בפרופיל החברה: http://www.batim.org.il/company.asp?pageID=110

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: