תכנון גינות גובה

כאשר מדובר בתכנון גינות, השמיים הם הגבול ובמקרה של גינות גובה, אין זה רחוק מהאמת. גינות גובה הן למעשה גינות שמתכוננות על גגות של בתים בתוך המרחב האורבני, תכנון אשר צריך להיות מאוד חכם ומאוד מותאם לסגנון ולאורח החיים. אם חשבתם שמדובר במשימה קלה, כדאי שתדעו שמשימה זו טומנת בחובה כמה וכמה אתגרים, כמו למשל עמידה בעומסים, חלוקת משקל נכונה, התמודדות עם שכנים, חשיפה לשמש ישירה, היעדר אדמה ועוד. לכן אם חלמתם להוסיף קצת צבע בגג הבית שלכם, אין זה בלתי נמנע ועליכם לקבל יעוץ גינון מטעם אגרונום מוסמך ומקצועי.
 

יתרונות וחסרונות
לגינת גג יש יתרונות אך גם חסרונות. החסרונות נובעים מהאתגר הכרוך בתהליך לא תמיד זה פשוט להקים גינה על הגג, גגות הם מקומות גבוהים, הם חשופים לשמש ישירה, לרוחות חזקות ובכלל לטמפרטורות הרבה יותר קיצוניות מאלו שנמצאות על הקרקע. אך למה להיות שליליים, יש גם יתרונות מובהקים כמו למשל יצירת פינה ירוקה ושלווה בלב המרחב האורבני היא כמו נווה מדבר. בגינה אתם יכולים לגדל גם צמחי תבלין ותה, ירקות ופירות אורגניים וכן הלאה, ולעשות בהם שימוש פרטי, שזה לכשעצמו כיף לא נורמלי.

 

קבלו ייעוץ, זה חשוב
על אף היתרונות ולמרות שקיימות המון הדרכות בנושא ברחבי הרשת, הן בסרטונים והן בדפי מידע, אין תחליף לגורם האנושי המוסמך, שמגיע אליך הביתה, רואה את המבנה, מזהה את האתגרים ומתכנן תכנית זהירה תוך התייחסות לכל ההיבטים. לכן אם אתם מתכננים להקים גינת גובה מאפס, צרו קשר עם אגרונום מומחה. עצות מקצועיות מאיש מקצוע בעל ניסיון יכולות לשדרג את הגינה שלכם ולהפיק ממנה את המרב בקלות וביעילות. כמו כן בעזרת שירותיו של מומחה תוכלו לתכנן ולעצב פינת חמד אמיתית המותאמת כמו כפפה לשגרת החיים שלכם.

 

גינות גובה מציעות יתרונות רבים הן לאדם והן לסביבה, כדי לתכנן אותן על הצד הטוב ביותר ועל מנת להפיק מהן את המרב מומלץ לפנות לאיש מקצוע מיומן שיוציא לפועל כל חלום ירוק שלכם.
המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף עם אהרון ברגר, אגרונום.

חיפוש מהיר: