קריסת הבניין בחולון – מדגישה את החשיבות לתחזוקה שוטפת על ידי חברת הניהול

קריסת הבניין בחולון לא מזמן, מהווה תמרור אזהרה לסיכון שקיים בהיעדר תחזוקה של מבנים ישנים, ומבנים בכלל. אין ספק שמדובר באירוע חריג, אך לא יחיד, ברמת גן התרחש לפני כמה שבועות אירוע דומה, בו בניין בעיר הוכרז כמסוכן לאחר שהתגלו סדקים בעמודים שלו ויום לאחר מכן הזכוכיות הקדמיות החלו להתנפץ.

 

לא לחכות לרגע האחרון עם עבודות התחזוקה

הרבה פעמים אנו נזכרים לבצע עבודות תחזוקה ברגע האחרון, כאשר נמצאים על סף הסכנה. מקרים כאלו מזכירים ומוכיחים עד כמה חשוב לשמור על תחזוקה רציפה לאורך השנים ולא לטמון את הראש בחול ולחכות עד לבוא הגרוע מכל, והוא: שהבניין ייהרס ויקרוס עם כל הציוד והרכוש של הדיירים בתוכו, או חלילה, ייגרם נזק לחיי אדם, כמו שקרה בבניין שקרס במיאמי למשל.

 

חברת ניהול בנינים – מעניקה שקט נפשי

באמצעות שירותיה של חברת ניהול בנינים תוכלו להיות בטוחים שכל נושא התחזוקה מטופל, בעיקר בבניינים ישנים, אשר החומרים שישמשו לבנייתם אינם חזקים כמו החומרים שקיימים כיום. במרכז ישנם המון בנינים ישנים שנבנו לפני 80 שנים, ושירותיה של חברת ניהול בנינים במרכז יכולים ממש לעשות הבדל גדול ולהעלות את נושא התחזוקה למודעות.

 

השלב הראשון – הגדלת המודעות

הבעיה כיום בישראל שאין הרבה מודעות לנושא התחזוקה וכולנו מאמינים "שיהיה בסדר" או "שלנו זה לא יקרה". חברת ניהול בנינים מאפשרת לכם להמשיך בחייכם כרגיל, כשהיא דואגת לכל נושא התחזוקה. היא תקפיד להזמין בדיקות תקופתיות ולבצע ביקורות. כמו כן חברת הניהול יכולה להזמין מהנדס שיבדוק את הבניין ובעת הצורך, לבצע שיפוץ, בהסכמת כל הדיירים כמובן, כדי למנוע מאסונות להתרחש.

 

שימו לב לתמרורי האזהרה

יש המון סימנים שצריכים להדליק נורה אדומה, אך כאשר כולם טרודים בחייהם האישיים לא תמיד מושם על כך דגש. חברת ניהול בנינים מקבלת תשלום כדי לדאוג לכל נושא התחזוקה ותפקידה להישאר עם היד על הדופק. באזור המרכז בו רוב האנשים גרים בבניינים משותפים, קיימת חובה של ממש לדאוג לרכוש המשותף, ולא פעם יש לאחד כוחות לשם כך. אם רואים סדקים חדשים בקירות שלא היו שם קודם לכן, מחובתו של הבניין לטפל ולא צריך לחכות עד לצו פינוי או להריסה. יש לדאוג לבניין ויפה שעה אחת קודם, למרות ועל אף שאין רגולציה שמחייבת לעשות כן.

 

המאמר נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף חב' "עץ" ניהול ואחזקה + חב' טורקיז אחזקות

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן