עיצוב ותכנון גינות – המדריך המלא

  

עיצוב ותכנון גינה זו משימה שדורשת זמן, מאמץ, כסף ותחזוקה. אך תכנית גינון טובה יכולה לחסוך מכם את כל אלו, לבטא את הייחוד והאופי של הבית שלכם ולהסב לכם שנים של הנאה.

 

תכנון גינה ופנייה לאנשי מקצוע מומחים כמו אגרונום על מנת שיספקו ייעוץ מקצועי זו הדרך שלכם להפיק את המרב מהגינה שלכם. אגרונום מקצועי לא רק ישמש כיועץ גינון או יועץ השקיה, אלא שהוא יעזור לכם להשתמש טוב יותר בשטח העומד לרשותכם, לבחור את הצמחים הנכונים ולספק לאדמה ולצמחים בדיוק את מה שהם צריכים כדי לגדול. כדי שהגינה שלכם תענה על הצרכים שלכם ותהפוך לפינת חמד ונוי אמיתית, הנה כמה טיפים נבחרים.
·         קחו בחשבון את הגורמים שישפיעו על הגינה שלכם – כמות אור השמש, הצל, סוג האדמה, ניקוז, גישה להשקיה, פני השטח, אזור המגורים כל אלו ועוד הם מאפיינים חשובים בעת תכנון הגינה. הבנת פני השטח וראיית התמונה הכללית לפני תכנון גינה היא צעד חשוב ובעל חשיבות.
·         התחילו עם ציור מפה – כדי להבין את השטח שלכם טוב יותר קחו נייר ועיפרון וצאו החוצה לבצע כמה שרטוטים. ציירו מפה של הגינה שלכם כפי שהיא: עם העצים, השיחים, המדרונות הקיימים, אזור הישיבה אם ישנו, השבילים ועוד. כמובן שעליכם לשלב את כל הפרטים החשובים שאתם רואים, בין אם באופן מפורט ובין אם בצורה כללית.
·         הבינו לעומק את הצרכים שלכם – אחרי שהחצר שלכם ממופה זה הזמן שלכם להבין מה אתם באמת רוצים ומה הצרכים והציפיות שלכם. האם חשוב לכם שיהיה בחוץ מקום משחק לילדים? האם גן ירק? האם מקום ישיבה ואירוח גדול? כמה אתם מוכנים להשקיע בתחזוקה? כל אלו ועוד הן שאלות שחשוב לשאול.
·         בחרו נושא לעיצוב הגינה – בחירת נושא או סגנון עיצוב הוא חלק בלתי נפרד מתכנון הגינה. האם אתם רוצים לעצב גינה יפנית? או אולי גינה אורגנית? האם האווירה שתשלוט בחוץ תהיה כפרית? או שאולי יותר מודרנית ועכשווית? הגדרת הטעם והסגנון שלכם זהו שלב חשוב בדרך לגינה שתמלא את כל הצרכים שלכם.
        
     כמובן שישנם טיפים נוספים בדרך לעיצוב הגינה המושלמת וכדי ליישם אותם מומלץ לפנות ליועץ גינון מקצועי ומיומן, שיעזור לכם לממש את החזון שלכם כמו גם את הפוטנציאל של הגינה.

 
     
 
 

נכתב בייעוץ האגרונום אהרון ברגר.
 
 
 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן