עיצוב גינות פרטיות ותכנון מערכות השקיה בבתים פרטיים

עד היום תמיד הטרידה אתכם ההבנה שהגינה הביתית שלכם לא מספיק יפה ומזמינה? אם כך, אין ספק שצריך לעשות משהו בנידון. למעשה לגינה שלכם יש פוטנציאל אדיר להפוך להיות חלק מרכזי בבית וזה נכון, אגב, בין אם מדובר על הבית הפרטי ובין אם מדובר על וילת נופש שאתם משכירים מידי פעם. חשוב לדעת שעיצוב של גינות פרטיות, כמו כל עבודת עיצוב אחרת שתוכלו לעשות בבית, זו עבודה למומחים. לכן כדאי לכם לאתר עוד היום אדריכל נוף שיוכל לעזור לכם כי עדיף לעשות את הדברים בצורה מסודרת. יש הרבה מאוד בחירות שצריך לקיים במהלך הדרך, כמו לדוגמא:

  • האם אתם רוצים להתקין דשא סינטטי או אמיתי? באיזה גוון אתם רוצים את הדשא שלכם?
  • איזו צמחיה מגוונת ארצישראלית הייתם רוצים לשלב במקום? מה יכול להחזיק מעמד הכי טוב בתנאי האקלים המקומיים בגינתכם?
  • האם תרצו להוסיף גם תיחום מסוים לגינה וגדרות?

בנוסף לכל אלה, כאשר מדברים על גינה פרטית ועיצובה אי אפשר להתעלם גם מהצורך להתקין מערכת השקיה כמה שיותר משוכללת. יש היום הרבה אפשרויות בתחום הזה, כמו לדוגמא, מערכת השקיה שיש בה גם מחשב מז״ח מובנה ואפילו מחשבון דישון, אז למה שלא תבחרו את הטוב ביותר עבור הגינה שלכם?

מאיפה מתחילים את תכנון מערכת ההשקיה בגינה?

יש הרבה מאוד גורמים שיכולים להשפיע על הבחירה במערכת השקיה מסוימת לעומת מערכות השקיה אחרות. לדוגמא: מה השטח של הגינה? האם זו גינה גדולה במיוחד או שמדובר על גינה יחסית קטנה? שנית, האם יש שיפועים מיוחדים והאם עלול להיות שלמים יהיה קשה להגיע לאזור מסוים בגינה? חשוב לא פחות לבדוק את מערכת הלחצים ואת נקודת אספקת המים, שבדרך כלל נמצאת בבית עצמו, כדי להבטיח אכן המערכת תוכל לבצע את פעולתה ללא כל קושי. איזה ראש השקיה ראשי כדאי לשלב במערכת? ואיזה שלוחות לראש ההשקיה הראשי צריך לשלב בגינה? בנוסף לכל אלה, כאשר אתם מתקינים מערכת השקיה משוכללת יש לשים לב גם לשאלה איזה אביזרי השקיה תרצו לשלב בגינה והאם לא כדאי יהיה להתאים לכל צמח סוג השקיה אחר? עוד נתון שחשוב מאוד להתייחס אליו כאשר רוצים לבחור בין מספר מערכות השקיה שונות, זו השאלה איזו כמות של מים הצמח באמת צריך לקבל?

בנקודה הזאת חשוב מאוד להבין שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת שכן בוודאי בגינה המעוצבת והחדשה שלכם יהיו מספר צמחים ועצים שונים. אם ניקח לדוגמא צמח צעיר שזה עתה שתלנו אותו, אנחנו נראה שהוא יזדקק למעט מים בכל פעם במרווחים קטנים. לעומת זאת, עץ גדול שיש לו כבר שורשים עבים וארוכים יוכל לחיות אם נשקה אותו לעיתים רחוקות יותר אך הוא יזדקק לכמות מים הרבה יותר גדולה בכל פעם. את כל הפרטים הללו יש לקחת בחשבון כאשר מתקינים מערכת השקיה משוכללת בגינה כי אחרת ההשקיה לא תמלא את ייעודה בצורה מושלמת.

לאיזה מומחים כדאי לכם לפנות?

בין אם אתם מתמודדים היום, קודם כל, עם עיצוב הגינה בוילת הנופש או בבית הפרטי שלכם ובין אם אתם כבר בשלב שאתם רוצים לתכנן את ההשקיה – כדאי יהיה לבדוק אל מי אתם פונים. זה שיש הרבה גננים מוסמכים שישמחו להגיע ולתת לכם שירות זה טוב ויפה אך בסופו של דבר יש הבדל בין אנשי המקצוע השונים. לא כולם מגיעים עם מספיק ניסיון, ידע, כלים מתאימים, ציוד ואנשי צוות מקצועיים. אין תחליף לידע שמגיע איתו אדריכל נוף שעובד בתחום הזה שנים ולכן עדיף תמיד להזמין איש מקצוע כזה על פני גנן. בנוסף לכך, כדאי מאוד לבדוק גם האם מדובר על אנשי מקצוע שמגיעים עם המלצות רבות בתחום הזה או לא. חשוב להבין שהתכנון הראשוני של עיצוב הגינה ישפיע עליה בהמשך הדרך ולכן אין כאן מקום לפשרות.

אם אתם כבר משקיעים בעיצוב הגינה ורוצים להתקין בה את מערכת ההשקיה הכי טובה שיש, מדוע שלא תפנו אל אנשי המקצוע הכי טובים? לפעמים אפילו משתלם לשלם קצת יותר ובלבד שתדעו שהמומחים מטפלים לכם בגינה החדשה.

המאמר נכתב ע"י פורטל נופש הוילות הגדול וילה WOW:
https://www.villawow.co.il
 

שתפו באמצעות: