עיצוב גינה לסתיו בכמה צעדים פשוטים

 

הסתיו זאת העונה המושלמת לחדש את הגינה, לנקש עשבים, להוסיף אדמה ולבצע את כל הפעולות שיניבו תוצאות באביב. הכנת הגינה לסתיו זאת פעולה מתבקשת וחשובה שתעיר את הגינה מתנומתה ותהפוך אותה לפינת חמד בעתיד. עקבו אחר הטיפים הבאים ותוכלו לעשות זאת בעצמכם בקלות.

זה הזמן לניקיון ותחזוקה

בעוד שאת הבית שלנו אנו דואגים לנקות לקראת האביב, עם הגינה זה סיפור אחר. הסתיו הוא הזמן המושלם לנקות את הגינה, במיוחד לאחר עונת הקיץ, במיוחד אם הימים החמים שמאפיינים את הקיץ מנעו מאתנו לעבוד בגינה בתדירות שהיינו רוצים. נקו עשבים שגדלו במהלך הקיץ וצמחים שהתייבשו, הכינו את הגינה לשתילה מחודשת של צמחים עונתיים, תקנו את מערכות ההשקיה ובדקו שהכל עובד כשורה בגינה שלכם. אם אינכם יודעים מהי תחזוקת הגינה הרצויה תמיד תוכלו להירשם לקורס גינון או לקבל יעוץ גינון מטעם אגרונום מקצועי.

עשו שינויים

חלמתם לרצף? להוסיף מזרקה? לתכנן מרזבים שיזרימו את המים לגינה? לבנות דק? או לחפות את האדמה? רגע לפני שכל העלים מתחילים לנשור מהעצים ולהקשות עליכם, עשו את כל השינויים הנחוצים. ישנם המון סוגים של חיפויים שתוכלו לעשות בהם שימוש וכך גם למנוע צמיחה של עשבים בעתיד. טוף, חלוקי נחל, חצץ, אבן טבעית, כל אלו ועוד יהפכו את הגינה להרבה יותר נעימה, מזמינה ואסתטית.

היפרדו לשלום מצמחים חד שנתיים והעשירו את הגינה בצמחים חדשים

בכל גינה ישנם צמחים רב עונתיים שגדלים בהרמוניה עם צמחים חד עונתיים. את ירוקי העד הרב שנתיים לא צריך להחליף, הם ילוו אתכם לכל אורך עונות השנה, אולם את הצמחים החד השנתיים שסיימו את חייהם מומלץ להוציא ולהחליף בצמחים שמתאימים למזג האוויר הסתווי. עזרה מאיש מקצוע מיומן כמו אגרונום או גנן תעזור לכם לבחור בדיוק את הצמחים הנכונים. כמו כן אם תרצו להוסיף קצת טעם רענן שלבו בגינה ירקות שיספקו עניין מחודש בעיצוב הגינה ובצלחת.

עונת הסתיו היא הזמן הנכון לחדש את הגינה ולעצב אותה כפי שתמיד חלמתם. אם תרצו תוכלו לרענן את העיצוב גם עם סט רהיטים תואם שיחמיא לצמחייה ויהפוך את השהות בחוץ למפנקת ונעימה.

 

נכתב בסיוע אהרון ברגר – אגרונום (לחצו לפרטים), מנהל פורום גינון פורטל בתים


חיפוש מהיר: