ניהול נכסים חיצוני – היתרונות בניהול נכסים חיצוני

 

בעשור האחרון חלה בישראל תפנית משמעותית וחשובה מאוד בכל הנוגע לניהול שוטף של נכסים.
אם בעבר הניהול השוטף נעשה בידי ועד בית נבחר (במקרה של בנייני מגורים), או על ידי "אב בית" שכיר במקרה של בנייני משרדים. הרי כיום, ניהול הנכסים נעשה ברוב גדול של המקרים באמצעות חברת ניהול נכסים חיצונית המתמחה בכך.
מצב זה הוא ממילא תוצאה של שינוי התנהגותי בחברה בת ימנו שבה דיירים, הן בבנייני מגורים והן שוכרי ובעלי משרדים, מעדיפים באופן ממשי ומעשי לפנות את זמנם היקר לפעיליות שבהם הם לא יצטרכו להפעיל עובדים לנקיון, אחזקה שוטפת או לטפל בכל מיני בעיות שוטפות הצצות מדי יום בבנייני מגורים או בבנייני משרדים

לניהול נכסים חיצוני יש כמה יתרונות מובהקים:

ראשית – מדובר לרוב בחברה המתמחה בתחום ומסוגלת מבחינה לוגיסטית להעמיד אמצעים ומשאבים באופן מלא בעבור כל הנכס (מנקיון ועד בעיות עם חניה או עובדי הבניין).

שנית – לרשות חברה זו עומדת גם מערכת ניהולית פנימית, המאפשרת רישום מסודר ומעקב שוטף וכתוב אחר פעיליות המתבצעות בבניין מבחינה טכנית לשם אחזקתו השוטפת.

שלישית – מאגר פנימי רחב של עובדים. החל ממנקים, ועובדי נקיון, עבור דרך גננים, ובמקרים נוספים כמובן אב בית שהוא שכיר של החברה, היא מחויבת כלפיו כשכיר ועליה לדאוג שיבצע עבודתו לשביעות רצון בעלי או שוכרי הנכס כולם. כך גם גננים, אנשי תיקון ואחזקה שונים (צבעי, חשמלאי, שיפוצניק, אינסטלטור ועוד). האחריות על העסקתם של אלו, תשלום שכרם וכו' היא של החברה החיצונית בלבד.

רביעית – חסכון ניכר בעלויות לדיירי הנכס ובזמן שלהם. החסכון הוא כאמור בכך שאין צורך בועד בית המחפש אחר חשמלאי, טכנאי מעליות, צבעי על מנת לבצע את העבודה הכי יעילה ובעלות סבירה. חברת הניהול החיצוני דואגת לכך.

חמישית – התנהלות משפטית במקרה הצורך, כנגד כל תביעה חיצונית כנגד הנכס שהאחריות עליה במישירין או עקיפין היא של חברת הניהול .

שישית – חברת ניהול חיצונית תרצה לשמר את מעמדה בנכס ולכן תקפיד תמיד לדאוג לאחזקתו השוטפת. 

אם כך מנינו כאן 6 יתרונות, ובוודאי שישנם עוד יתרונות וגם חסרונות אבל אם אתם ועד בית שחושב להעסיק חברת ניהול חשוב שתחשבו על הנקודות שהעלנו כאן. בהצלחה!