ועד הבית לא מתפקד – כך תמצאו חברת ניהול טובה

כיום כבר פחות ופחות אנשים מתנדבים לנהל את וועד הבית, אם מפאת חוסר זמן ואם מחוסר רצון או יכולת. אם אינכם רוצים שהיעדר וועד הבית יפגע בבניין, עליכם לשכור את שירותיה של חברת ניהול מקצועית. ההיצע הקיים של חברות ניהול מציף את השוק וכדי לבחור בחברה איכותית, כדאי שתעזרו בטיפים הבאים.

השלב הראשון: ליישר ציפיות

ניהול ועדי בתים זהו שירות בתשלום, כאשר התשלום הוא עבור דירה לחודש. ישנם הבדלים בעלויות בין בניינים שונים אשר יכולים לבוא לידי ביטוי בסוגיות כמו האם ישנה מעלית או לא, גודל הבניין, גודל הדירה ועוד. חברות הניהול השונות מספקות מעטפת של שירותים אך עליכם לרדת עד לרמת הפרטים הקטנים כדי להבין מה כולל התשלום. עליכם לבקש לראות את התכנית השנתית, לדעת איך החברה מתכננת לנהל את התקציב, ואף להבין אילו שירותים מגיעים לכם ובאיזו תדירות.

 

קחו בחשבון, ישנם מכשולים משפטיים

לפני שאתם מפקידים את ניהול הבניין שלכם בידיים של חברת ניהול ואחזקת מבנים עליכם גם להבין את כל הסוגיות המשפטיות והביטוחיות הכרוכות בתהליך. באסיפת דיירי הבניין הקפידו לשאול על נושא הביטוח, בדקו מה בדיוק הוא מכסה, מה מידת האחריות של חברת הניהול לעובדים שמעסיקה בבניין וכן הלאה. יש לציין  שחברת הניהול היא זו שמעסיקה את העובדים לכן מבחינה משפטית, עליכם להיות מכוסים מפני תביעות שלהם. כמו כן קחו בחשבון שנדרשת הסכמה של שני שליש מבעלי הדירות בבניין להעסקת חברת ניהול חיצונית ואם רוצים להמשיך הלאה, תדרשו בהסכמה של לפחות מחצית מהדיירים, בכל מקרה הקפידו שהחוזה יכלול מנגנון שמאפשר להשתחרר ממנו באופן הדדי.

אל תתפשרו על שקיפות מקסימלית

חברות ניהול מספקות שירותים מקיפים וברוב המקרים הן אחראיות על קופת הבניין. לכן חשוב לבחור בחברה שדוגלת בשקיפות מרבית ומעבירה דיווחים תקופתיים לדיירים על מצבה של הקופה ועל פעילותה השוטפת. כמו כן על החברה להעביר קבלות לדיירים שמונו למפקחים על פעילות החברה, לפרט על ההוצאות ולעדכן את דיירי הבניין במידה ויש חובות, תביעות או אירועים יוצאי דופן שחלה עליהם חובת דיווח.

 

לסיכום: מומלץ לעשות סקר שוק מקיף ומעמיק טרם בחירת חברת ניהול ועד בית. אפשר לבקש המלצות ולבחון סוגיות כמו עלות מול תועלת לפני שחותמים על חוזה עבודה.

 

 

המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף עם חברת איזי האוס.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן