דרישות כיבוי אש בבתים משותפים

 

החיים בבית משותף בתל אביב יכולים להיות מאוד מהנים, אולם בד בבד הם טומנים בחובם גם סיכונים, כמו למשל סכנת שריפה. לכן כדאי מאוד להיות מוכנים ולוודא שהבניין המשותף עומד בכל דרישות כיבוי האש. אם אינכם יודעים מהן או שאין לכם זמן לטפל בנושא, בדיוק לשם כך קיימת חברת ניהול בתים משותפים בת"א. חברה מקצועית אינה רק תסייע בהתקנת מערכות כיבוי אש אלא גם תדאג לתחזוקתן ולבדיקתן אחת לתקופה, תוך התעדכנות שוטפת בדרישות הרלוונטיות ובהנחיות המתחדשות של מערך כיבוי האש.

 

ציוד כיבוי אש

בבניין דירות משותף חשוב מאוד שיהיה ציוד אש כנדרש בחוק. מטפים, ברזי כיבוי, גלגלונים עם צינור ארוך שמחובר למקור מים, ספרינקלרים, גלאי עשן ועוד. הציוד הבסיסי צריך להיות נגיש בתוך ארון כיבוי אש כך שבעת הצורך ניתן יהיה להשתמש בו בקלות. במקביל עליו להיות מאוחסן בצורה בטיחותית כדי שלא להפוך למפגע. ארון כיבוי האש צריך לעבור בדיקה אחת לשנה כדי לוודא שאין בו בלאי ושכל הציוד נמצא, כמו גם המטפים וברזי הכיבוי. יש לציין שלמטפים יש תאריך תפוגה ובנוסף חשוב לדעת שציוד כיבוי האש צריך להימצא בכל קומה.

 

תקנות מיוחדות לבניינים רבי קומות

בתל אביב ורמת גן לא חסרים בניינים רבי קומות שנישאים לגובה רב. בבניינים ולהם יותר מתשע קומות וגם חניה תת קרקעית חלה חובה להתקנת ספרינקלרים וגלאי עשן. אביזרים אלו מאוד חשובים כי בכוחם לזהות שריפה ממש בתחילתה, למנוע אותה, לשלוט בהתפרצות האש ואף להתריע על כך ללוחמי האש ולדיירי הבניין. כמובן שחברת אחזקת בתים משותפים בר"ג ובת"א תוכל לעזור עם התחזוקה של המערכות הנ"ל ולוודא שהן תקינות ופועלות כנדרש.

 

הידעתם?

שירותי הכיבוי מחויבים לבצע בדיקה שנתית בבנייני מגורים גבוהים, כמו כן עומדת להם הזכות להגיע בתדירות גבוהה יותר במקרים שיש צורך בביקורת חוזרת או אם ישנן בעיות מיוחדות ולעשות בדיקות פתע. חברת ניהול בתים משותפים בת"א ולה ניסיון תוכל לתאם בדיקות שכאלו ולוודא שתחזוקת מערכות כיבוי האש מתבצעת כראוי בכל השנה וכך לספק לדיירים המון שקט נפשי.

 

נכתב ע"י צוות האתר בייעוץ חברת הומלי ניהול ואחזקת בתים משותפים

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן