ביטוח בתים משותפים – כל מה שצריך לדעת | ביטוח חברות ניהול | ביטוח ועד הבית

 

תחת ההגדרה "בית משותף" נכללים בניינים בהם יש יותר מדירה אחת ורכוש המשותף לכלל הדיירים לרבות: השטח של הבניין, הגג, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, חדרי שירותים, חדר כביסה, חניה ועוד. היות והמגורים בבתים משותפים לא פעם טומנים בחובם סיכונים מומלץ לעשות ביטוח בניין. את הביטוח מתאימים למידת הסיכון הנובעת מגורמים רבים כמו למשל מיקומו של הבניין, סיכוני חבות שונים, נזקים שעלולים להיגרם לרכוש המשותף ועוד.

 

מדוע מומלץ לרכוש ביטוח?

במקרים מסוימים נזקים קיצוניים לבניין המגורים המשותף יכולים שלא לאפשר את המגורים בו. במקרה של נזק קיצוני דיירים שדאגו לביטוח יקבלו פיצוי, בעוד שדיירים המתגוררים בבית משותף שאינו מבוטח לא יקבלו ויתקשו להשתתף במימון הקמת הבניין החדש במקרה הצורך. לכן ביטוח מאוד חשוב ואינכם חייבים לדאוג בעצמכם לכל הפרטים, אם אתם מתגוררים בת"א למשל תוכלו לשכור את שירותיה של חברת ניהול בתים, אשר תדאג לכיסוי הדרוש, לביצוע התשלומים לחברת הביטוח ולניהול התביעה במקרה הצורך.

 

מה חשוב לכלול בביטוח?

באופן כללי כדאי מאוד להתייעץ עם חברת הביטוח ולקבל המלצה בנוגע לסוג הביטוח הרצוי, חברת ניהול ועד בית מקצועית תדע כיצד לטפל בנושא באופן מיטבי, סביר להניח שהיא כבר תעבוד עם חברת ביטוח ספציפית. ברוב המקרים, הביטוח מכסה נזקי מים, נזקי אש, פריצה למרחב המשותף, רעידות אדמה ונזקים נוספים. עליו לכלול גם חבות כלפי צד ג' (אורחים ונותני שירותים) וחבות מעסיקים (עבור עובדים כגון גנן, מנקה וכדומה). מומלץ לבטח את כספי ועד הבית במקרה של גניבה או פריצה ולעשות ביטוח הנדסי גם למעלית. בנוסף אפשר לרכוש את הגרסה המורחבת ולכלול גם ביטוח דירה לדירות הדיירים, זאת בתנאי שיש הסכמה של לפחות 60% מבעלי הדירות בבניין.

 

חברה המתמחה בביטוח ועד בית תוכל לספק לכם פתרונות בנושאים רבים במידה ובחרתם לגור בבניין, בין היתר לתת מענה גם בנושאי ביטוח של הרכוש המשותף. לכן חשוב לוודא שמדובר בחברה מקצועית ולה ניסיון בניהול בתים משותפים דומים לשלכם ושהיא מציעה היקף שירותים רחב במחירים הוגנים ותחרותיים.

 

 

 

המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף חברת מנדלסון סוכנות לביטוח (2010) בע"מ

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן