ביטוח בית משותף – מה זה ולמה זה חשוב?

 

רוב האנשים מבינים את החשיבות של ביטוח הדירה שלהם, על התכולה בתוכה. ביטוח שכזה מעניק המון שקט נפשי. אך מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא שגם ביטוח של הבית המשותף מאוד חשוב. כאשר הדירה שלכם ממוקמת בבניין ובו יש רכוש וחללים משותפים, עליכם לחשוב צעד אחד קדימה תמיד. כי במקרה של נזק שיגרם לרכוש המשותף, כל בעלי הדירות יצטרכו לשאת בעול התיקון.

 

החללים המשותפים שייכים לכלל בעלי הדירות

 

כתוצאה מכך, במקרה של שריפה, הצפה או נזק לרכוש המשותף מכל סיבה שהיא, כל בעלי הדירות יצטרכו לשלם על התיקונים. בהמון מקרים, זו עשויה להיות הוצאה כספית לא מבוטלת. מכיוון שקרו מקרים מעולם, כדאי להגן על הרכוש המשותף על ידי ביטוח ייעודי, כך במקרה של נזקים שיגרמו שלא בשליטתכם, חברת הביטוח תכסה את התיקונים בהתאם לפוליסת הביטוח שרכשתם.

 

אל תאמרו "לנו זה לא יקרה"

 

אם תקראו את החדשות, תגלו שכותרות כמו "שריפה בבניין בתל אביב" אינן חריגות. כמובן שאירועים כאלו עלולים לגבות חיי אדם, אך ברוב המקרים יגרמו נזקים גדולים לרכוש, במיוחד אם השריפה לא כובתה בזמן. גם הצפות בבניינים בתל אביב אינן חריגות, וכמעט בכל בניין יש כשלים כאלו ואחרים של ניקוז. לכן שירותיה של חברת ניהול בית משותף בתל אביב אשר מבצעת עבודות תחזוקה וגם דואגת לביטוח של המבנה, מאוד הכרחיים להתנהלות תיקנית.

ביטוח צד ג'

 

מלבד הדיירים ובעלי הדירות, אל הבניינים מגיעים גם אורחים, שליחים, עובדים ופועלים. ביטוח צד ג', יכול להגן על עליכם מפני תביעה משפטית, במקרה שאחד העובדים או האורחים יפצע ויתבע את בעלי הדירות בבניין. במידה ובית המשפט יפסוק לרעתכם, חברת הביטוח תוכל לכסות את ההוצאות ותחסוך מכם את העלויות הגבוהות. מעבר לכך חברת ניהול בית משותף בתל אביב תוכל לעזור לכם למצוא את חברת הביטוח הנכונה ביותר עבורכם ולוודא שהסכומים שתשלמו על רשת הביטחון הנוספת לא יהיו מופקעים.

 

לסיכום, ביטוח בית משותף יכול להעניק לכם המון שקט נפשי. כדי לבחור את הפוליסה המתאימה, מומלץ לעשות סקר כדי להבין טוב יותר את השוק ואת התנאים שביטוחים מסוג אלו מציעים.

 

המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף דן אחזקות

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: