שימוש בחדר מדרגות בבית משותף

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
victoria

שליחה על ידי victoria »

שלום,

אני רוצה לקנות דירה בבית רב קומות. בכל קומה באותו בניין נמצאים דברים שלא הייתי רוצה לראותם כמו עגלות, אופניים, מדפים עם נעלי בית וכו'. מה אפשר לעשות בנושא? למי לפנות?

תודה
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

שליחה על ידי naftali imber »

לויקטוריה שלום:

אני ממש שונא לנבל את הפה אבל אין לי ברירה ואשתמש במילים גסות: תרבות! חינוך!
אני מבין שהדירות קטנות ולא תמיד קל אם כל החפצים המיותרים שעולם הצרכנות מוכר לנו, אנו לא באמת צריכים ואין לנו איפה לשים אותם. אבל אני גם מוכן להמר שאם תיכנסי לכל אותן דירות שלידן זרוקים חפצים תמצאי סאלון מסודר, פינת אוכל מהודרת ומטבח מהסרטים.

אם הבניין מנוהל ע"י חברת ניהול, אין לחברה כל זכות או סמכות להתערב, ואני לא הייתי מציע לח לעשות כן. אנחנו במדינה שדוקרים אדם בגלל מקום חניה או רוצחים בגלל ריב כלבים!

היחידי שיכול לנסות להכניס קצת סדר זה הועד, שלא תמיד קיים,שלא תמיד רוצה, שלא תמיד מקבל גיבוי מהדיירים, שלא תמיד יודע או מסוגל. אם כמה דיירים רוצים להפוך את זה למשא צלב של שכנוע ולחץ חברתי יצליחו.
דברים כמו עלוני הסברה מחולקים תדירות לדיירים, ארגון ילדי הבניין לתחרויות ניקיון ומבצעי סדר, הנהגת פרס חודשי לפרוזדור היפה ולקומה המסודרת, לוח מודעות אם צילום "דלת השבוע" ואפילו מדליה יפה (מן גביה נודד) שתיהיה תלוי ליד אותה הדלת,יכולים, אם מתמידים בכך, לחולל את הנס. אבל אם לא תמצאו משוגע לדבר שישא בעול של ארגון כל הדברים אין לזה סיכוי.

נפתלי אימבר
יועץ אחזקה,
חידוש פירי זבל
בבניינים רבי קומות
imber-n@zahav.net.il
050-5357526
שחר כהן פורטל בתים
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"
יצירת קשר:

אם לא הועד, ניתן לפנות למפקחים על רישום המקרקעין

שליחה על ידי שחר כהן פורטל בתים »

תוספת לתשובתו של נפתלי:
נפתלי צודק בקשר לחברת הניהול, הכתובת הוא הועד ולא חברת הניהול, אך אם קיימת חברת ניהול היא יכולה בגיבוי הועד לתלות שלטים המבקשים מהדיירים לפנות את החפצים מחדרי המדרגות, אחרת יפונו ע"י החברה. מכיוון שמדובר לא רק במפגע אסתטי או חוסר נוחות, אלא במפגע בטיחותי של ממש(בזמן שריפה למשל), אסור לחסום גישה בחדרי המדרגות וניתן לבצע זאת(במקרה ואין חברת ניהול הועד יכול לבצע מהלך זה לבד).
אם כל זה לא עזר, הועד לא מעוניין להתערב וכו', ניתן תמיד לפנות למפקחים על רישום מקרקעין שהוא גוף משפטי הפוסק בכל עניני הבית המשותף. קישור לאתר המפקחים תמצאי כאן (אינדקס קישורי ממשל באתר האיגוד) תחת הקטגוריה "מקרקעין":
http://www.batim.org.il/links_gov.html
שחר כהן - CEO פורטל בתים
שחר פיתוח ושיווק אתרים
https://www.s-p-a.org.il/
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”