8 דברים שיש לבדוק כדי למנוע נזקי חורף בבניינים משותפים

 החורף הישראלי ידוע לעיתים קרובות בהיותו סוער במיוחד. לא אחת יורדים גשמי זעף בכל אזורי הארץ. אלו גורמים נזקי הצפה, סתימות בצנרות, נזילות, פיצוצי דודי שמש, קצרים חשמליים, פגיעה בזכוכיות ועוד. תופעות אלו נפוצות גם והרבה מאוד בבניינים משותפים. חלקם הגדול בני עשרים שנה ומעלה.
על מנת למנוע נזקים אלו מראש יש להיערך לקראת נזקי החורף חודשיים לפני תחילת החורף (כלומר בחודשים ספטמבר אוקטובר).
ההיערכות צריכה להתבצע בכמה שלבים והשיקול המרכזי בפתרונות הוא לא לחסוך בהכרח, אלא לבצע בדיקות יסודיות ומקיפות וכפועל יוצא מכך גם פעולות מניעה שונות וחשובות.
שלב ראשון בהיערכות יהיה להזמין מומחה לאחזקת בניינים (מהנדס או הנדסאי בניין), המתמחה בתחום. לבקש ממנו לסייר בכל הבניין, ולבקש ממנו סיכום מוערך לגבי ליקויים ובעיות שיש לטפל בהם על מנת למנוע נזקי חורף.

טיפול מניעתי לנזקי חורף בבניין

השלב הבא הוא לדאוג למניעה עצמה:
ראשית – לבדוק את דודי השמש על הגג (דודים בעלי איכות גרועה או ישנים נוטים להתפוצץ ואז נוצר בלגן נורא), במידה ויש דוד שמש בעייתי יש לבקש מבעליו להסירו משם.

שנית –  אם יש צורך לבצע זיפות לאטימת גג הבניין, יש לבצעו , על מנת למנוע חדירה וחלחול של מים לתוך הבניין.

שלישית– לבדוק היטב מעברי צנרת פנים וחוץ, בבניין עצמו וגם בדירות. ואם יש צינורות רקובים, דולפים או מקולקלים, יש לדאוג להחלפתם.

רביעית – יש לבדוק את תקינות המעלית, על מנת למנוע קצרים פתאומיים במערכת הפנימית של המעלית.

חמישית-יש לבדוק את ארונות החשמל, את התאורה הפנימית בבניין, ולבדוק שאין בעיות, חוטים חשופים וכו'. החורף הוא תקופה המועדת לפורענות מבחינת קצרי חשמל ולכן זו בדיקה חשובה ומהותית.

שישית – יש לבדוק סיד וצבע בכל הבניין.
שביעית – יש לבדוק את גינת הבניין, האם היא ערוכה לחורף ואין בה מקומות העלולים לגרום הצפות שוונות העלולות לגרום נזקים הן לצמחיה והן לבניין
שמינית – יש לבדוק את חדר האשפה, את פירי האשפה ואת הניקוז בחדר האשפה.

 בדיקה של כל הדברים הללו תוכל להבטיח לכם חורף הרבה יותר שקט ורגוע.

שתפו באמצעות: