5 רעיונות לעיצוב בתים פרטיים

עד היום תמיד גרתם בדירות שכורות ומעולם לא באמת עסקתם בשאלת עיצוב הבית הפרטי שלכם? אם כך, בהחלט אפשר להבין את ההתרגשות שלכם אם היום אתם עומדים בפני המשימה של עיצוב הבית. יש הרבה פרטים גדולים וקטנים שכדאי לחשוב עליהם ואשר ייצרו את החלל הסופי ואת האווירה שלו כך שכדאי לכם לעיין בטיפים שאספנו כאן עבורכם בנושא הזה.

 1. שילוב של קירות צבעוניים – אחד מהטרנדים הכי חמים שיש בתחום של עיצוב בתים פרטיים הוא לשלב קירות צבעוניים. כלומר, היום כבר לא כל קירות הבית לבנים ולכן, אם גם אתם רוצים שיהיה לכם קצת יותר צבע בבית, כדאי יהיה לבחור את הצבעים שבהם תצבעו את הקירות. מצד שני, כדאי לשים לב בנקודה הזאת שלא מעט מעצבי פנים ממליצים לבחור תחילה קיר אחד בבית שאותו צובעים בצע אחר. כך אפשר להתרגל לעניין, לראות האם זה סטייל שאכן מתאים לכם ומקסימום בהמשך תוכלו להוסיף עוד קירות צבעוניים לבית.

 2. הקפידו על ירוק מסביב – בהרבה מאוד בתים פרטיים שאליהם נגיע אנחנו נראה שהשטח החיצוני מאוד מושקע וכולל, בדרך כלל, צמחייה רבה ולא מעט ירוק. בהחלט כדאי גם לכם לקחת זאת בחשבון שכן צמחייה מושקעת מוסיפה לאווירה בבית. במידה ואין לכם גינה או שטח שמקיף את הבית הפרטי, תוכלו להוסיף צבעוניות של פרחים על ידי אדניות שונות ואתם תראו שלא תצטערו על כך.
   
 3. יצירת חללים מרווחים וגדולים – אחד מהשיפוצים שבדרך כלל כדאי לעשות בבתים פרטיים, עוד לפני שנכנסים לגור בהם, זה שבירה של לפחות קיר אחד במטרה ליצור חללים גדולים. זה יכול להיות החיבור של המטבח עם הסלון על ידי שברית הקיר המפריד ביניהם או על ידי יצירת חלון גדול ביניהם וזה יכול להיות ביטול של חדר בבית. זה נכון שכך יהיו לכם פחות חללים אך מצד שני, במקרים שבהם ביטול של חדר בבית יכול להגדיל בצורה משמעותית ביותר את החללים האחרים, זה בהחלט משהו ששווה לבדוק ולחשוב עליו ברצינות.
   
 4. צרו את השילוב הנכון בין אביזרים ובין ריהוט – לא אחת קורה שאנשים מתרכזים בעיקר בבחירת הריהוט "הגדול" לבית, בין אם זה ספות יוקרתיות לסלון ובין אם זה הריצוף עצמו. כך קורה שכאשר הם מגיעים לשלב של בחירת האביזרים השונים כבר אין להם סבלנות, הם מתקשים או שכבר נגמר להם התקציב. לכן ההמלצה שלנו תהיה לחלק את תשומת הלב שלכם, את התקציב ואת התכנון בצורה נכונה בין בחירת האביזרים השונים לבית ובין בחירת הריהוט הגדול.
   
 5. אל תעשו את התכנון לבד – אוהבים עיצוב פנים? מוצאים את עצמכם מעלעלים בלא מעט עיתונים ואתרי אינטרנט שקשורים בתחום הזה? זה טוב ויפה אך בהחלט כדאי לזכור שזה עדיין לא באמת הופך אתכם למומחים בענף הזה. לקבל טיפים שונים ממעצבים מקצועיים ולשלב אותם בעבודה, בין אם זה בנקודה ספציפית שבה יש לכם דילמה ובין אם זה לכל אורך הפרויקט, זה בהחלט כדאי. מעצבי פנים מומחים יוכלו לעזור לכם לראות דברים שאולי לא ראיתם לבד, כמו לדוגמא, הזוויות של האור הטבעי שנכנס פנימה והניצול של הנתון הזה וכדומה.

בנוסף לכל אלה, בהחלט כדאי גם להכניס לעיצוב הבית הפרטי שלכם מספר עקרונות חשובים של בניה ירוקה והתחשבות בטבע. אם אתם יכולים להקטין את צריכת החשמל בבית החדש ולהשתמש ביותר משאבים טבעיים וכל זאת מבלי לפגוע בסביבה, מדוע שלא תעשו זאת? ניתן לעשות זאת לא רק על ידי פתיחת חלונות שיאפשרו לאור הטבעי לעבור אלא גם על ידי התקנת דוד שמש על ראש גג הבית. יש אינספור פטנטים היום בתחום הזה ובהחלט הגיע הזמן שגם אתם תתחילו לחשוב בצורה ירוקה. בנוסף לכך, אם אתם יכולים גם להעביר כך מסר לילדים שלכם ולחנך אותם לחשיבות של העניין הזה, מדוע שלא תשקיעו בכך? אתם תראו שאחרי ההשקעה בשיפוצים קטנים בבית ובעיצוב שלו, אין ספק שיהיה לכם נעים מאוד להיכנס ולחיות בו עם כל המשפחה. מגיע גם לכם ליהנות מבית פרטי ששייך רק לכם כך שכדאי להשקיע גם בעיצוב הפנים שלו.

המאמר נכתב בשיתוף אתר בא לי וילה.