5 מיתוסים נפוצים על ביקורת מבנים

לאחר שבועות של חיפושים מצאתם את הבית המושלם. הכל מסודר, יש לכם הון ראשוני, המשכנתא אושרה, השגתם את המחיר שרציתם, ואתם כבר רואים בחזונכם איך תגרמו לבית להיראות פשוט נהדר. אם אתם חושבים שסיימתם, הרשו לנו להעמיד אתכם על טעותכם, דילגתם על שלב מאוד חשוב: בדק בית.

במילים הכי פשוטות על חודו של בדק בית תקום ותיפול עסקה. אתם ודאי יודעים, שביקורת מבנים נועדה כדי לבדוק את המבנה ולעזור לכם להימנע מבעיות בלתי צפויות. יחד עם זאת קחו בחשבון שישנם כמה מיתוסים בתחום, ועליכם ליישר אתם קו לפני שמזמינים בעל מקצוע.

 

מיתוס 1:

בדק בית והערכת שמאי זה אותו הדבר

למעשה שני התחומים הללו לא יכולים להיות יותר שונים זה מזה. תפקידו של שמאי הוא לבדוק את שווי הבית ותפקידם של מומחי בדק בית בית הוא לבדוק האם הבית בטיחותי, הם לא מתעסקים בערך שלו.

 

מיתוס 2:

מומחי בדק בית בית יכולים לייעץ לכם את לקנות את הבית

זהו אינו תחום המומחיות שלהם. לאחר ביקורת מבנים הפקחים יכולים לומר לכם מהם החלקים המתפקדים של הבית ואלו חלקים מתפקדים פחות. הם לא יכולים להמליץ לכם אם לקנות אותו או לא.

 

מיתוס 3:

לא משנה איזו חברת ביקורת מבנים אתם שוכרים

מומלץ שתמצאו אנשי מקצוע מומחים ובעלי הכשרה לעסוק בתחום. הכינו שיעורי בית, בדקו את השוק, עברו בין כמה חברות, שאלו את השאלות הנכונות ושימו לב שאתם בוחרים באנשי מקצוע מומחים שיספקו לכם שקט נפשי.

 

מיתוס 4:

בעת בדק בית למבנה יחשפו כל הבעיות הקיימות

מומחי בדק בית מגיעים כדי לבצע בדיקה הנסמכת על הכלים המתקדמים שעומדים לרשותם והידע המקצועי שרכשו לאורך השנים. עם זאת אין להם ראיית רנטגן ולא תמיד הם יוכלו לראות למשל מה מסתתר בתוך הקיר.

 

מיתוס 5:

לא צריך לבדוק בתים חדשים לגמרי

בניה לקויה עלולה להפוך את בית החלומות לסיוט לא קטן. לכן יש לבדוק גם בית חדש ונוצץ בקפידה, אולי אפילו טוב יותר מבתים ישנים. בבתים ישנים הנזק גלוי לעין בעוד שבדירה או בית חדש הנזקים יותר נסתרים.

 

נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף בשיתוף חברת תפארת ביקורת מבנים


חיפוש מהיר: