5 טיפים לבחירת יועץ משכנתאות טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 ייעוץ משכנתאות – איך בוחרים את המתאים ביותר?

אם גם ראשכם סחרחר עליכם מהשפע הגדול שבשוק המשכנתאות, לנוחותכם, ריכזנו מספר טיפים שיסייעו לכם לבחור ביועץ משכנתאות פרטי או בחברת ייעוץ המשכנתאות המתאימה ביותר עבורכם:

  • המלצות מקרובים ומכרים אשר אתם סומכים על דעתם – הרשת מוצפת במידע ובהמלצות אובייקטיביים וגם כאלה שאינם כאלה. לכן, הסתמכות על חוויות ממקור ראשון של חברים ובני משפחה תסייענה לכם הרבה יותר מהמידע הזמין ברשת. במידה ואין בין מכריכם אדם או זוג שעבר את החוויה ויכול לספק המלצה, חפשו מידע ברשת, תוך כדי הידיעה כי מידע זה איננו בהכרח אובייקטיבי, כפי שהוא מתיימר להצטייר.
  • ידע והיכרות המערכת הבנקאית מתוכה – יועץ משכנתאות צריך להכיר את המערכת מבפנים, על מנת לזהות התנהלויות שלה שיכולות לסייע לכם, מבקשי המשכנתא. את ההיכרות הזו, למרבה הצער, תארים אקדמיים אינם  מספקים, אלא רק שנים של עבודה בתוך המערכת הבנקאית והכרתה לעומק.
  • טוב מראה עיניים – יועץ משכנתאות איננו רק איש מקצוע, הוא גם זה שאתם צריכים לסמוך עליו כרגע, שינחה אתכם במבוך המשכנתאות ובפאזל התמהילים ויסייע לכם לבחור את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם. לכן, פגישת היכרות מסודרת הכרחית על מנת לבחון את הכימיה והקליק שנוצרים ביניכם לבין יועץ המשכנתאות העתידי שלכם. יועץ כזה עתיד ללוות אתכם בתקופה הקרובה ואם לא נוצרים ביניכם לבינו יחסי אמון ופתיחות, ההתנהלות עלולה להיות לוקה בחסר. לכן, אל תסתפקו בשיחת טלפון להיכרות אלא צאו ופיגשו אותו אישית.
  • • גודלה של חברת ייעוץ המשכנתאות – לגודל יש אספקטים שונים אשר שנויים במחלוקת. מצד אחד, לחברת ייעוץ גדולה יש את האפשרויות להשיג עבורכם תמהילים ותנאים טובים יותר, מצד שני – בחברה גדולה, היחס אליכם עלול   להיות לא אישי, ואתם תחושו "רק לקוח אחד מיני רבים". שימו על כף המאזניים את היתרונות והחסרונות ובחרו חברה שגודלה מתאים לכם.

 

  • אינטרסים, קשרים ושאר ירקות – יועצי משכנתאות טובים מקיימים קשרים מקצועיים עם רוב הבנקים, על מנת שלא להיאלץ להיות במצב בו בנק מסוים הוא הברירה היחידה שלהם. לכם, כלקוחות, עדיף יועץ משכנתאות שלרשותו עומדות אופציות בחירה רבות ככל האפשר. לכן, בררו מלכתחילה עם כמה ואיזה בנקים עובד היועץ וכל המרבה, הרי זה משובח.

 

לסיכום: לקיחת משכנתא הינה משימה כמעט בלתי אפשרית עבור כאלה שאינם מצויים ברזי הבנקים ותוכניות המשכנתאות הרבות שלהם. יועץ משכנתאות טוב יסייע לכם לעבור את מסלול המכשולים הביורוקרטי והפיננסי בדרך קלה הרבה יותר מאשר תוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם.

 

 

 

שתפו באמצעות: