5 גורמים שכדאי לקחת בחשבון בתכנון גינה

 

עיצוב גינה זו פעולה הטומנת בחובה יתרונות רבים. יחד עם זאת, רגע לפני שאתם פוקדים את המשתלה הקרובה למקום מגוריכם וקונים את כל השתילים, הציוד והאביזרים שאתם רואים, אנו ממליצים לכם לנשום עמוק, ולבצע תכנון מעמיק. בדרך זו תוכלו להגיע לבחירות נכונות שרק יגרמו לגינה שלכם לשגשג ולענות טוב יותר על הצרכים שלכם.

5 טיפים לתכנון הגינה:

להחליט על עיצוב או עיצוב מחדש של הגינה שלכם זהו רעיון נהדר, בעזרת הטיפים הבאים תוכלו ליישם אותו טוב יותר:

  • הכירו את החצר שלכם – גינה היא הרבה יותר מאשר שטח חיצוני עם אדמה שיש לשתול בו שתילים ולחכות שיצמחו. תכנון הגינה דורש מכם להתייחס לסוגיות כמו אקלים אזורי, הטופוגרפיה של השטח, סוג הקרקע, מידת החשיפה לשמש וצל, ניקוז המים ועוד.
  • מי ישתמש בגינה – האם הגינה תעוצב על מנת שילדים יתרוצצו בה? האם זהו חלל שנועד לאירוח? האם אתם רוצים לגדל ירקות ותבלינים למאכל או לשתול צמחי נוי בלבד? האם יש לכם חיות מחמד? וכה אתם זמינים לטפל בגינה? כל אלו ועוד הן שאלות שיש לשאול בשלבי התכנון הראשוניים.
  • סגנון עיצובי המועדף עליכם – רגע לפני שמתחילים לעצב יש לחשוב על קונספט מרכזי. קונספט יסייע לכם לבחור חומרי גלם, פריטי ריהוט וצמחים בדרך יעילה יותר. גן יפני, טרופי, אתני, בוהמי, מודרני, כפרי, אירופאי, כל אלו ועוד הן אפשרויות הזמינות עבורכם. מקום טוב להתחיל: וודאו שעיצוב הגינה יתכתב עם עיצוב הפנים והארכיטקטורה של הבית שלכם.
  • חשבו על כל הפרטים הקטנים שיהפכו את העתיד שלכם לוורוד – אתם לא רוצים לעבוד עבור הצמחים שלכם, אלא שהם יעבדו עבורכם. כמו כן עליכם לבחור בצמחים אשר משתלבים היטב יחדיו כיום, תוך שאתם לוקחים בחשבון כיצד שילובם יראה בעתיד. חשבו על כך שלכל צמח יש קצב גדילה, צרכי תחזוקה וטיפול וגודל שונה.
  • התייעצות עם אגרונום – הטיפ החמישי ואולי החשוב ביותר הוא להתייעץ עם אגרונום. מדובר באיש מקצוע אשר זהו תחום התמחותו ובכוחו לסייע לכם לבחור נכון, לתכנן את הגינה מאפס, לבסס עבור הצמחים את תנאי הגידול האופטימליים ולראות מראש כיצד כל הבחירות שלכם משתלבות יחדיו לכדי גינה מרשימה, פורחת וריחנית. 

נכתב ע”י נועה בן ארי בייעוץ האגרונום אהרון ברגר.
www.batim.org.il/agronomic

מנהל פורום גינון באתר האיגוד הישראלי לניהול בתים.

 

שתפו באמצעות:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן