שיפוץ ושדרוג בריכות בטון בוילות לפני הקיץ

 

אין ספק שאחת מהאטרקציות הכי גדולות שיש בוילות נופש בשנים האחרונות אלה הן הבריכות החיצוניות שיש בוילות. ברוב המקרים אנחנו נראה שבעלי הוילות החליטו להשקיע ולהתקין בריכת בטון, מה שאומר שהאורחים שמגיעים יכולים ליהנות מהבריכה הזאת כל השנה בלי חשש. מצד שני, אם אתם בעלי הוילה, אתם בוודאי יודעים לומר שכל אותן בריכות פרטיות בוילות נופש דורשות גם תחזוקה שוטפת. יתרה מכך, פעם בכמה זמן יש לבצע שיפוץ ושדרוג לבריכת הבטון ולרוב נבחר לעשות זאת לפני העונה החמה, שכן אז השימוש בבריכות הפרטיות הרבה יותר מאסיבי. תוהים על מה מדובר? איך עושים זאת וכמה זה יכול לעלות לכם? על כך במאמר שלפניכם.

מה נהוג לשפץ בבריכות בטון בוילות נופש?

בדרך כלל כאשר מדברים על שיפוץ ושדרוג בריכות בטון בוילות לפני הקיץ מדברים על מספר פעולות שונות שעושים ולכל אחת מטרה אחרת:

  1. החלפת הקרמיקה
  2. החלפת המסננים הישנים
  3. החלפת המשאבות הישנות של הבריכה – במטרה לחסוך מים ואנרגיה
  4. התקנת פילטרים עם קיבולת גבוהה יותר
  5. חיווט תת-קרקעי חדש וצנרת אחרת
  6. יצירה של חיפויים מסוגים שונים

בנוסף לכך, הרבה פעמים השיפוץ יכול לכלול גם התקנה של תאורה מסוגים שונים כך שהבריכה גם תיראה יפה ואטרקטיבית יותר, התקנה של מערכות משוכללות לבדיקת מצב המים ואפילו יצירת מפלים באזורים שונים בבריכה. כל הפעולות הללו יכולות לשדרג לכם פלאים את הבריכה הקיימת ואין ספק שבסופו של דבר זה יוסיף לציון הכללי שתקבלו מהאורחים שלכם בוילה. לכן, למרות שלשפץ ולשדרג את הבריכה בוילה זה לא עניין של מה כך, לא מבחינת הבלגאן, ההתעסקות, הזמן ולא מבחינת ההשקעה הכלכלית, זה עדיין שווה את זה.

באיזה ציפויים לבריכה כדאי לבחור?

ראשית, חשוב להבין שיש בריכות שעשויות מסוגים שונים של חומרים כי לא כל הבריכות בוילות אלה הן בריכות בטון. שנית, בבואנו לבחור את הציפוי המתאים לבריכה כמובן שצריך להתאים אותו לחומר שממנו עשויה הבריכה וכדאי גם לעשות זאת בעזרת המומחים. אם מדובר על בריכת בטון אנחנו יכולים לראות ששני הציפויים העיקריים הם: ציפוי פיברגלס וציפוי PVC. התקנת ציפוי פיברגלס בבריכת בטון צריך להתבצע בצורה ידנית על ידי אנשי המקצוע המובילים בתחום והיתרונות שלו רבים: הוא אטום לחלוטין מפני חיידקים וכימיקלים שונים והוא גם יעיל מאוד מפני כתמים. בנוסף לכך, היתרון המשמעותי ביותר של ציפוי כזה זו העובדה שהוא נותן לנו שקט לטווח ארוך כי הוא מאוד עמיד לעומת אפשרויות אחרות של ציפויים. לעומת זאת, האפשרות השנייה היא להתקין בבריכת הבטון שלכם בוילה ציפוי PVC וכאן היתרון הגדול זו הגמישות של החומר. בנוסף לכך, החומר הזה הינו בעל ציפוי UV אשר מגן עליו מפני השמש וזה אומר שהוא יוכל להחזיק מעמד לשנים רבות כציפוי בבריכת בטון חיצונית.

שימו לב לבטיחות בעת שדרוג הבריכה

אם עד היום דחיתם את הנושא של שיפוץ ושדרוג הבריכה כי הייתם בטוחים שזה יגרום לבלגאן אינסופי בגינה וכי הוילה כולה תהיה מושבתת, כדאי שתדעו שזה לא מדויק. בסך הכול כל שעליכם לעשות הוא סוג של גידור מסביב לבריכה כדי שכל החומרים שנמצאים בסביבה וכל הציוד לא יהוו סיכון למי שמגיע ליהנות מוילת הנופש. בנוסף לכך, עם סיום השיפוץ אנחנו מאוד ממליצים לכם לבצע ריסוס כמה שיותר מקיף באזור של הבריכה כדי למנוע מחרקים וממזיקים שונים להתקרב לאזור. למעשה, כאשר מרימים את הבלטות השונות באזור הבריכה עלולות להיווצר גם פגיעות במערכת האינסטלציה והביוב וכל אלה עלולות להזמין מזיקים מסוגים שונים. לכן, אם אתם כבר עושים את העבודה הזאת ומשקיעים כמה שרק אפשר בבריכה ובחלק החיצוני של הוילה, כדאי יהיה לעשות זאת ברצינות ולהזמין גם שירותי ריסוס מקצועיים. מבחינת השאלה מי ישפץ לכם את בריכת הבטון בוילה וכמה זה יכול לענות, כמובן שאין על כך תשובה אחת נכונה. המחירים יכולים להשתנות בהתאם לחומרים שבהם אתם בוחרים לעשות שימוש ובהתאם לסוג ולמספר השדרוגים שאתם רוצים להכניס לבריכה עצמה. לכן חשוב לקחת בחשבון את כל הנתונים האלה ולקבל הצעת מחיר מסודרת מראש מכמה גורמים שונים.

נכתב ע"י פורטל וילות הנופש  – VilotNofesh
https://www.vilotnofesh.co.il

 

שתפו באמצעות: