ריצוף חוץ – ריצוף למרפסת ולגינה

ריצוף חוץ – ריצוף למרפסת ולגינה

אין חולק שהעיצוב של אזורים שנמצאים מחוץ לבית כמו מרפסת או גינה, לא פחות חשובים מאשר העיצוב של הבית עצמו.

אמנם, בעוד שעבור הדברים שבבית אפשר להתפשר פה ושם על איכות לטובת יופי, כאשר מדובר על דברים שנמצאים בחוץ – חייבים לתת את הדגש על עניין העמידות. גם בנושא הריצוף אשר לו השפעה עצומה על העיצוב הכללי, חייבים לתת את הדעת לעניין העמידות, ורק לאחר מכן לשיקולי עיצוב ומראה. כאשר אתם בוחרים ריצוף חוץ למרפסת או לגינה שלכם, כדאי מאוד לבחור דווקא בריצוף מסוג כזה, שיכול להחזיק אצלכם מעמד במשך שנים רבות, מבלי שהעובדה שהשמש קופחת עליו במשך שעות רבות, או מי הגשמים מגיעים אליו במהלך החורף, תגרום לו להישחק, להיסדק או כל השפעה רעה אחרת.

 

ריצוץ גינה

ריצוף קרמיקה

ריצוף של המרפסת או החצר באמצעות אריחי קרמיקה היא ללא ספק החלטה נבונה. לאריחי קרמיקה אמנם יש סימני חלוקה בין המרצפות – משהו שיש אנשים שלא אוהבים, אך עדיין מדובר ריצוף שמתאים בצורה מושלמת גם למקומות מחוץ לבית. לא סתם ריצוף באמצעות אריחי קרמיקה פופולרי כל כך, לקרמיקה יתרונות רבים ומשמעותיים אשר גורמים לה להיות הבחירה הטובה ביותר גם עבור ריצוף פנים, וגם עבור ריצוף חוץ. למעשה, היתרון הגדול ביותר של הקרמיקה הוא העובדה שמדובר על חומר בעל עמידות גבוהה במיוחד, אשר יוכל להחזיק לכם במצב חדש למשך שנים ארוכות, גם כשאר הוא משמש כריצוף חוץ אשר חשוף כל העת לפגעי מזג האוויר. למעשה, מדובר גם על ריצוף שקל מאוד לנקות אותו – יתרון חשוב מאוד כאשר מדובר על מקומות שבהם אנחנו נותנים לילדים להשתולל ומתלכלך בקלות. כיום, בזכות התקדמות הטכנולוגיה מייצרים מגוון רחב מאוד של אריחי קרמיקה, כך שגם נושא העיצוב יכול לבוא על סיפוקו בקלות. למעשה, ניתן כיום להשיג אריחי קרמיקה במגוון של צבעים, גוונים, מרקמים וצורות, אשר מהם ניתן להתאים כמעט כל סגנון עיצוב שרוצים להגיע אליו.

 

ריצוף וחיפוי

ריצוף באמצעות קרמיקה מאפשר לנו לחדש את מראה הגינה או החצר, מבלי שצריך לשבור את הריצוף הקודם. ריצוף קרמיקה הוא ריצוף שניתן ליישם על גבי ריצוף קיים, מה שמקצר מאוד את זמן העבודה, גורם להרבה פחות לכלוך ובלגן, ומוריד בסופו של דבר גם את מחיר העבודה הכוללת. חלק גדול מן המעצבים טוענים שכדאי מאוד לבחור דווקא בריצוף כהה עבור מקומות שמחוץ לבית, כך שכאשר יכנסו משם אל הבית, לא תהיה תחשה חשוכה וקודרת. בכל מקרה, ריצוף כהה (במידה והוא מתאים מבחינה עיצובית כמובן) יכול להיות פתרון מושלם עבור מרפסות וגינות, גם בזכות העובדה שהלכלוך הרבה פחות ניכר בו, יתרון גדול מאוד כאשר מדובר על מקום שמתלכלך לעיתים קרובות כמו מרפסות וחצרות.

 

ריצוף אריחי גרניט פורצלן

ריצוף אריחי גרניט פורצלן

אריחי גרניט פורצלן הן למעשה הסוג הפופולרי ביותר מבין הסוגים השונים של אריחי הקרמיקה. למעשה, ריצוף באמצעות אריחי גרניט פורצלן הוא הפופולרי ביותר עבור ריצוף חוץ ופנים, וכל זאת בזכות היתרונות הרבים שלו. כפי שכתבנו, הדבר החשוב ביותר כאשר מדובר על ריצוף למקומות פגיעים כמו מרפסת או חצר זה עניין העמידות, כאן לריצוף באמצעות פורצלן ישנה את ההתאמה הטובה ביותר. למעשה, דרגת השחיקה של ריצוף גרניט פורצלן עומדת על 5 עד 7 לעומת 4 באריחי קרמיקה אחרים. המשמעות היא שיכולת העמידות וההגנה מפני שחיקה בריצוף מסוג גרניט פורצלן היא גבוהה במיוחד, ולכן היא מתאימה בצורה מושלמת גם עבור ריצוף חוץ. אולי תופתעו לשמוע אך ריצוף גרניט פורצלן עשוי למעשה רק מפורצלן, כאשר המילה גרניט נוספה בעיקר בכדי לסייע בשיווק, ולגרום לצרכנים לבחור דווקא בסוג הריצוף הזה. גם בכל הקשור לעיצוב אריחי גרניט פורצלן לא מהווים בעיה, וכיום ניתן להשיג אריחים במגוון גדול של סגנונות, עיצובים, צבעים, צורות ומרקמים.

 

האם לריצוף קרמיקה ישנם חסרונות שכדאי לדעת עליהן?

ריצוף קרמיקה היא בחירה כמעט מושלמת כאשר מדובר על ריצוף עבור חצר, גינה או מרפסת, וגם עבור ריצוף בתוך הבית. עם זאת, כדאי לדעת שאין אפשרות ליישם ריצוף קרמיקה ללא חיבור חיצוני בין המרצפות באמצעות חומר המוכר בשם "רובה" המחבר בין אריח לאריח. לא מדובר על משהו בעייתי מאף בחינה למעט העניין העיצובי, כאשר ישנם אנשים מסוימים שלא מתחברים למראה של ריצוף עם סימני חלוקה ומעדיפים ריצוף חלק לחלוטין כמו בטון מוחלק או ציפוי באמצעות מיקרוטופינג. בכל מקרה, כאשר מסתכלים על יחס עלות-תועלת אין ספק שריצוף באמצעות קרמיקה היא בחירה מעולה עבור המרפסת או הגינה שלכם, ואם סימני החלוקה בין המרצפות זה לא משהו שמטריד את מנוחתכם, אין ספק שבחירה בריצוף באמצעות אריחי קרמיקה עבור המרפסת או הגינה היא בחירה נכונה. מחיר של אריחי קרמיקה מתחיל בעשרות שקלים למ"ר לאריחים הפשוטים ביותר, ויכול להגיע למאות רבות של שקלים למ"ר באריחי מעוצבים ויוקרתיים יותר.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן