קניית דירה

בישראל קיים חוק המכר שמשמעו החשובה היא להגן על רוכשי דירות חדשות. בחוק ישנם היבטים חשובים מאוד המתייחסים לפרטי האחריות המוטלת על חיוב היזם בפרסום של מפרט כולל של המגרש ,הבניין, הדירה. כל זאת בהתאם לפירוט מלא של רכיבים. כמו כן החוק קובע במובהק גם הוראות לגבי הבטחת כספי הרוכשים עד לשלבי מסירת הדירה ורישום הזכויות על שמם.

משרד הבינוי והשיכון החל לאחרונה לקדם תיקון 9 לחוק המכר ולפיו היזם צריך לדווח לרוכשים על כל שינוי בסביבת המגורים המתוכננת בין השאר באמצעות מעקב אחרי קידום תוכניות במגרשים סמוכים. על פי התיקון היזם יהיה מחויב להעביר לרוכשים תוכניות מיתאר של מיקום מדוייק של מערכות שהותקנו בבניין.

לעומת זאת יזמי הבניה טוענים כי מדובר בדרישות מוגזמות. זאת למרות שהכוונה בתיקון המוצע טובה. אבל היות והדבר כרוך בלוגיסטיקה של הקמת מערכי מעקב לתכנון שינויים במגרשים. עובדה המאלצת את היזם לשלם יותר כסף. כאשר האפשרות החלופית המוצעת היא להעביר הודעות לרוכשים הודעות על שינוי תכנון שהיזם עתיד לקבל מהרשויות.

דבר נוסף נעוץ בדרישה שהיזם ימסור לרוכש תוכניות מפורטות המתארות את מיקום המערכות בקירות הבניין והדירה, כפי שבוצעו בפועל בכל דירה ודירה. עובדה שתחייב השקעה גדולה בתיעוד של כל דירה, ולא בטוח שהתוכניות יישמרו בידי הרוכשים או יימסרו לרוכשי דירות יד שנייה. לכן על מנת לאתר מיקומם של מערכות שונות בקירות. כאשר הפתרון הוא להיעזר באמצעים פשוטים לאיתור תשתיות, הקיימים בשוק.

מצב זה מחייב הערכות מורכבת יותר מצד יזמי הבניין ובחינת שיקולים הנוגעים לעניין תמחור הדירה לאור תוספת העבודה שמתבקשת מהם. אי לכך יש למצוא אספקטים נוספים שיקלו על העניין הן מבחינת היזם והן מבחינת הרוכש.
כאשר האפשריות הראשוניות הן ליצור תמצות אפשרי של הדרישות, לכיוון של צמצום לדרישות סף. כך למשל, מיקום מערכות לא בכל דירה ודירה בבניין אלא לפי קומת מגורים בלבד שבה נרכשה הדירה.
וכמו כן, במקרה של מעקב אחר בניה באזור. הרי זו צריכה להיות מומצאת לדייר החדש שרוכש דירה, אך ורק ובמידה ונחתמו הסכמים סופיים לגבי בניה נוספת ובמרחק שהוא נניח ברדיוס של 500 מטר ולא יותר מכך.

מחפשים נכס לרכישה באיזור המרכז? פנו לחברת בית בטוח – ניהול ואחזקת נכסים 

שתפו באמצעות:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן