קיר ירוק – כך תעשו זאת בעצמכם

 
אחד הטרנדים החמים בעולם הגינון הוא קיר ירוק. כמובן שלא מדובר בצביעת הקיר בצבע ירוק, אלא בקיר אורגני ועשיר בצמחים לכל אורכו ורוחבו. בין אם בתוך הבית ובין אם מחוצה לו, לא תמיד צריך להירשם לקורס גינון כדי ליצור קיר ירוק, מיוחד ומרשים. קבלת יעוץ גינון מטעם אגרונום מקצועי יכולה לעשות פלאים. אך אם אינכם יכולים לחכות כבר לפגישה אתו, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל.
 
לקיר ירוק ישנם אינספור יתרונות:
 
בכוחו לתרום המון לסביבה, לרבות לסביבה עירונית: הוא מפחית את הטמפרטורה בתוך המבנה על ידי יצירת שכבת בידוד נוספת לקיר. קירות ירוקים גם מפחיתים זיהומי רעש ואוויר ומשפרים את איכות האוויר במידה משמעותית. לקירות ירוקים ישנו עוד יתרון סביבתי, הם מעוצבים לגובה על קיר ולכן לא תופסים עתודות קרקע לא מנוצלות. הם אינם רק טרנד או מגמה חולפת, יכול מאוד להיות ששיטה זו לגידול צמחים היא העתיד, במיוחד במתחם האורבני בו זיהום האוויר גדול. לכן אם אתם מתעניינים בחקלאות בת קיימא או בחקלאות עירונית, זהו אחד הרעיונות המייצגים. וכמובן שאי אפשר להתעלם מהעובדה שהם פשוט יפים ויוצרים אפקט מרשים בכל מקום שהם נמצאים.
 
כיצד זה עובד?
 
באמצעות קיר ירוק תוכלו לגדל צמחים בצורה אנכית, כלומר: על הקיר ממש או בסמוך לו. הצמחים עצמם צריכים להיות מהזן המטפס אך לא חובה. אפשר לשתול את הצמחים באדמה ואפשר בהחלט גם לגדל את הצמחים בתוך פאנלים מודולריים, בתוך יריעות בד, בבקבוקי פלסטיק או בכל דרך שנראית לכם נכונה. היתרון בקירות ירוקים הוא שאפשר לתכנן את הטפטפות כך שהמים יטפטפו מהשורות העליונות לתחתונות, וכך ליהנות מחיסכון במים.
 
תחזוקה והשקיה
 
כדי לספק את התחזוקה האופטימלית ולוודא שההשקיה תעשה את העבודה, מומלץ מאוד לפנות לשירותי יעוץ גינון מטעם אגרונום מקצועי שיסביר לכם כמה דשן עליכם לשים, איך לתכנן נכון את ההשקיה ואיך למנוע נזקים או חוסר הצלחה. כמו כן אגרונום מקצועי יעזור לכם לבחור את שיטת הגידול המתאימה, תוך התייחסות למשקל לפני ולאחר ההשקיה, סוג הצמחים, ניקוז, חוזק ויציבות ועוד.
 
 
כדי להבטיח שהמיזם הירוק שלכם יצליח מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי של אגרונום. כך יהיה ניתן להוציא את הפועל את התכנון ביתר קלות ולגדל קיר ירוק ושוקק חיים.
 
נכתב בסיוע אהרון ברגר – אגרונום (לחצו לפרטים), מנהל פורום גינון פורטל בתים

חיפוש מהיר: