עוברים דירה? שני השירותים שאתם חייבים להכיר

מעבר דירה יכול להיות קשה, מעיק ומתיש, אבל הוא יכול להיות גם חוויה נעימה שמגדילה את הציפייה מהמעבר לדירה החדשה, כמו הרפתקה כיפית שכל המשפחה יוצאת אליה. ההבדל הוא בגישה כמובן, אבל גם בהתארגנות הנכונה על כל הפרטים, גדולים כקטנים ובמציאת פתרון מהיר לכל בעיה שעלולה לצוץ.

ביקשנו מהצוות המקצועי של "תיבת נוח", המתמחים בפתרונות אחסנה, לספר לכם על שני השירותים שרוב האנשים לא מכירים אך חשוב שתכירו כדי להפוך את כל הבלאגן לקצת יותר מאורגן, ואת המעבר מקשה לנהדר.

שירותי אריזה ואספקת חומרי אריזה

אם אתם מאלה שהולכים לחפש ארגזים בסופר כשאתם צריכים לעבור דירה, כדאי שתפסיקו עם זה ותצטרפו לכמויות ההולכות וגדלות של אנשים שמזמינים ארגזים וקרטונים למעבר דירה באינטרנט. זה נוח, זה זול, וזה הרבה יותר הגייני ובטוח לארוז את הדברים שלכם בארגזים נקיים וחזקים במיוחד שמיועדים להעברת דירה ולא למלפפונים או טחינה. למתקדמים כדאי להיעזר גם בשירותי אריזה, שהופכים את כל נושא האריזה לנוח ופשוט, בעיקר אם אתם מתקשים בכך.

אחסון תכולת הדירה

בדרך כלל, רוב האנשים שעוברים דירה פשוט אורזים ועוברים, בלי להיתקל בבעיות מיוחדות המעכבות את המעבר בצורה משמעותית. אבל תקלות קורות, לצערנו, ואנחנו נתקלים בהרבה מאוד אנשים שנתקלו בבעיות שונות במעבר הקשורות לאי-פינוי של הדירה החדשה בזמן ובעיות דומות. זה קורה בעיקר במעבר לדירות חדשות, כשמתגלה ברגע האחרון שלא ניתן לעבור לדירה בגלל אי סירת המפתח בזמן, ליקויים משמעותיים שהתגלו ברגע האחרון וסיבות שונות נוספות, אך עלול לקרות גם בדירות יד-שנייה בגלל חוסר התפנות של הדיירים הקודמים, למשל, או עיכוב בעבודות השיפוצים המתבצעות בדירה לקראת המעבר. במקרים כאלה בעלי הבית עשויים למצוא את עצמם אבדי עצות: את הבית הישן עליהם לפנות ואל הבית החדש אינם יכולים לעבור.

סידורי הלינה הם פחות בעיתיים וניתן למצוא פתרון, גם אם הוא כרוך בתשלום. אם זה באשמת הקבלן תוכלו לדרוש ממנו את התשלום על בית המלון הזמני, ואולי יש לכם משפחה שתוכל לארח אתכם לזמן מה, אבל מה עושים עם תכולת הבית?

השירות שחשוב שתכירו במקרים כאלה הוא שירותי אחסון לתכולת הדירה. הכל כבר ארוז, או אמור להיות ארוז, ואם הוא לא ארוז תוכלו לארוז אותו בזריזות בעצמכם או בעזרת שירותי אריזה, וכל מה שנשאר זה פשוט להעביר את תכולה הדירה למחסן למשך הזמן הנדרש. רוב האנשים אינם מודעים לשירות הזה, כפי שכבר ציינו, אך כדאי שהוא יהיה לכם בראש כאפשרות במקרה שדברים ישתבשו ברגע האחרון.

מתי עוד צריך לאחסן את תכולת הדירה?

לפעמים הצורך באחסון תכולת הדירה דווקא לא מגיע בהפתעה אלא ידוע מראש, כמו במקרה של שיפוצים בבית, לדוגמא, כשיש צורך לפנות את הרהיטים, או לפחות את חלקם, או במקרה שידוע מראש שישנו פער של זמן בין פינוי הדירה הישן לכניסה לדירה החדשה. כן, גם זה קורה, ובמקרים כאלה שירותי אחזון התכולה הם בדיוק מה שאתם צריכים.

מה עוד צריך לבדוק?

חשיבות החברה שבחרתם לאחסון תכולת הדירה חשוב מאוד מאחר שמדובר ברכוש האישי שמצד אחד בעל ערך כספי גבוה אך אין לשכוח את הערך הרגשי.

עליכם לבחור בשירותי אחסנה שיספקו ביטחון ואת הידיעה שהחפצים שלכם יחכו לכם במצבם המושלם גם בעוד מספר חודשים ואפילו שנים.

לכן צריך לוודא שלחברת האחסון רישיון עסק שמאשר לה לאחסן ציוד. כמו כן חובה לוודא שבמתחם אישור ממכבי האש ושהתחזוקה השוטפת נעשית באופן מקצועי ובכלל זה הדברה יזומה.

מעבר לכך יש לוודא שקיימת מערכת אבטחה ואמצעים למניעת גניבות ולבסוף, אם כל האמצעים כשלו מסיבה כלשהי שאינה תלויה בספק השירות – חובה לוודא הימצאותו של ביטוח מתאים כך שגם אם יקרה חלילה משהו לציוד – אתם תקבלו את השווי הכספי שלו מהביטוח.


חיפוש מהיר: