ניסור בטון – מה חשוב לדעת?

בטון הוא חומר חזק בכל קנה מידה, המשמש את האדם לאינספור מטרות: בעיקר בתחומי הבנייה, השיפוצים והתשתיות. חשוב לזכור שעבודה עם בטון אינה דבר פשוט, אלא דורשת חברה מקצועית שתחלוש על התהליך וציוד מתקדם להשלמת המשימה.

ניסור בטון היא אחת הפעולות המרכזיות המרכיבות את התחום, וברור מדוע הוא חייב להיעשות במלוא היעילות, הזהירות ותשומת הלב. הנה כל מה שחשוב לדעת על התחום החיוני הזה.

 

המטרות העיקריות של ניסור בטון

ניסור בטון הוא פעולה במסגרתה מסירים בטון או חלקים מסוימים ממנו (וזאת להבדיל מקידוח בטון, בו המטרה היא לחדור לפנים המבנה "בלבד"). ניסור בטון מציע לכם טווחי עבודה גבוהים, ובעיקר מגוון רחב של פעולות שאפשר לעשות.

לכן הוא משתלב בשורה ארוכה של עבודות בסדרי גודל משתנים, פעמים רבות כחלק בלתי נפרד מביצוע המלאכה. בין המטרות העיקריות להן משמש הניסור ניתן להצביע על:

  • הריסת מבנים
  • ניסור והסרת קירות או קורות בטון
  • פתיחת חלונות ודלתות
  • הכנה להקמת תשתית (למשל אינסטלציה או חשמל)
  • ביצוע ההכנות הדרושות ליצירת ממ"ד תקני

איך מבצעים כיום ניסור בטון?

באופן לא מפתיע, תחום הניסור התפתח משמעותית בשנים האחרונות בזכות שיפור הטכנולוגיה המשמשת לביצועו. כיום המילה האחרונה בתחום, והשיטה שהפכה בעיני רבים לסטנדרט של ממש, היא ניסור בטון ביהלום. המדובר הוא בעבודת ניסור הנעשית באמצעות כבל יהלום (או למעשה: כבל עם שיניים חיצוניות המורכבות משבבי יהלומים). בדרך כלל הניסור ייעשה באמצעות חשמל תלת פאזי בעוצמה גבוהה, שיספק את היעילות הגבוהה לה מצפים.

כאן כבר אפשר להסיק על היתרון המהותי של השיטה, הנובע מהעובדה שהיהלום הוא כידוע החומר החזק ביותר בטבע. הוא מציע יעילות גבוהה, כך שניתן לשאוף למקסימום תוצאות במינימום זמן. זוהי שיטה מדויקת בכל קנה מידה, שתאפשר לכם להתאים את העבודה לצרכים שלכם ולמאפייני המבנה. היא גם תקטין את הסיכויים לגרימת נזקים לתשתיות המבנה האחרות: קירות ותשתיות אחרות, מערכות אינסטלציה, חשמל, תשתית או גז רגישות וכן הלאה. עובדה זו מקצרת את הזמן הדרוש על לחזרה לשגרה ומונעת עלויות מיותרות עבור תיקון הנזק והשבת המצב לקדמותו.

ניסור בטון יהלום – בעיקר כאשר הוא נעשה במקביל להתזת מים כפי שמקפידות חברות רבות – מקטין את הלכלוך, האבק והזיהום הסביבתי המאפיין חלק מעבודות הניסור. ייתכן בהחלט מצב בו אין כמעט עדות לכך שבוצעה במקום עבודה כל כך מאסיבית, מה שתורם לאדם ולסביבה בו זמנית.

 

חשיבותה של בטיחות

עם כל הכבוד לנקודת הפתיחה המצוינת בה ניסור בטון מציב אתכם, ברור שאתם לא תרצו להשאיר דבר ליד המקרה. חשוב להשקיע את המאמצים הנדרשים בחבירת חברה שתיקח את המושכות ותבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר.

עליכם לבצע את כל הבדיקות לגבי המוניטין של החברה אליה אתם פונים, תוך התרשמות מהמקצועיות שלה בתחום, הוותק שלה, הרישיונות בהם היא מחזיקה (למשל ביצוע עבודה בגובה), ההכשרות הנקודתיות של צוות החברה וכן הלאה. מומלץ לברר לגבי סוגיות דוגמת אלה במעמד התיאום הראשוני עם החברה, וזאת מכיוון שבתחום זה בישראל לא חסרים גורמים שמציעים שירותים גם בהיעדר הכשרה מספקת.

אתם יכולים לנסות ולהתרשם מהמקצועיות שהחברה משדרגת במעמד השיחה והתיאום הראשוני מולה, תוך שימוש ב"אינסטינקטים" שבוודאי מלווים אתכם בכל בחירה של נותן שירות. מומלץ בנוסף לנסות ולאתר חוות דעת על החברה המיועדת, שעשויות להיות זמינות גם באינטרנט. לא תמיד חוות הדעת הן אותנטיות לחלוטין, לחיוב או לשלילה, אבל במקרים רבים הם יכולות לספק לכם תמונה כללית לגבי החברה המיועדת בהתייחס ליעילות העבודה, לבטיחות, לתוצאות, לזמינות וכמובן שגם לטיב השירות שמספקים אנשיה.

 

טווח המחירים על עבודות ניסור

באופן לא מפתיע, קשה לספק מראש תשובה חד משמעית לגבי המחיר שאתם צפויים לשלם עבור עבודת ניסור בטון. יש משתנים שונים שמרכיבים את המשוואה של ניסור בטון מחיר, ביניהם: היקף העבודה ומשכה, עובי הבטון שיש לנסר, השיטה הנבחרת (ניסור בטון ביהלום יהיה לרוב יקר יותר, אולם בטווח הארוך ייתכן שהמחיר יהיה משתלם פי כמה), משך העבודה, האחריות, האיזור הגיאוגרפי בו ניתן השירות וכן הלאה.

המשמעות היא שייתכנו הבדלים של עשרות או מאות אחוזים בין פרויקטים שונים, כמו גם בין חברות שונות הפועלות בזירת עבודות הבטון בישראל. זה ממש לא אומר שההמלצה עבורכם היא לבחור מראש בהצעה הנמוכה ביותר, כי ייתכן שהעבודה במסגרתה תתבסס על ציוד מיושן או לא תהיה מקצועית מספיק, אבל בהחלט אפשר להתייחס גם למחיר בבחירת החברה המיועדת עבורכם.

ניתן לבצע השוואת מחירים, או לכל הפחות ליצור קשר עם כמה חברות, לפני קבלת ההחלטה הסופית. יכול מאוד להיות שאנשי החברות יוכלו לספק את ההצעה רק לאחר הגעה לשטח ובחינה מקיפה של מאפייני המקרה, אולם בכל מקרה השאיפה היא לצאת לדרך רק לאחר שרוב פרטי העבודה המתגבשת ברורים לכם באופן מלא, ורצוי שגם מבוטאת באופן חד משמעי בכתב.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן