נטרול ריחות ומפגעי רעש בבתים משותפים

החיים בבית משותף עשויים להיות תענוג מפוקפק למדיי במידה והבית אינו מנוהל באופן קפדני. כאשר מספר גדול של משפחות מרוכזות במקום אחד, ללא נהלים ברורים, נראה שהתנגשויות בין האינטרסים של הדיירים השונים יכולה להוביל לפיצוץ ולסכסוכי שכנים. מסתבר, שגם אנשים טובים שאינם מתכוונים להרע זה לזה יכולים להפוך איש את חיי רעו לגיהינום עליי אדמות.

הרגלים קטנים, התנהגויות שהשתרשו עם השנים והעדר רצון טוב להתפשר יכולים להפוך את החיים בבית משותף לסיוט. יחד עם זאת, עם מעט רצון טוב, אפשר למצוא פתרון לכל בעיה. מהן הבעיות העיקריות בבתים משותפים וכיצד אפשר לנטרל אותן ולהחזיר את החיים למסלולם?

נטרול ריחות רעים

ריחות רעים יכולים להפוך את החיים בבניין לסיוט. ממה נובעים הריחות וכיצד ניתן לטפל בכל אחד ממפגעי הריח.

ריחות בישולים
בישראל נאספו עדות רבות ומה שנחשב בעיני בני עדה אחת לריח ניחוח עשוי למרר את חייהם של בני תפוצות אחרות. ריחות הבישולים הן בעיה מוכרת בבתים משותפים, אם כי באמצעות פתרונות טכנולוגים פשוטים וזולים יחסית אפשר לנטרל אותם בקלות רבה. התקנה של מנדף מעל לכירת הבישול תשאב את הריחות העולים מן הקדרות ותעלה אותן לארובה שנמצאת מעל הבניין (בגובה מספיק גבוה, כך שהריח יתפזר בחלל העיר ולא יפריע ליושבי הבניין.

לכלוך ו"מיץ זבל" במעלית ובשטחים המשותפים בבניין
לא מעט דיירים בישראל נוהגים לצאת אל המרחב הציבורי כשבידיהם שקית זבל עמוסה לעייפה. השקית המלאה מטפטפת ומותירה שובל של ריח ולכלוך במסדרונות הבניין, במעליות ובחדרי המדרגות וגורמת למפגע תברואתי חמור. צחוק הגורל הוא שלרוב דווקא הדיירים שביתם מבריק מניקיון הם אלו שמחללים את המרחב הציבורי ואינם אכפתיים למצב השטח שנמצא כפסע מסף דלתם.

על מנת לפתור את הבעיה הכאובה הזו מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית. עובדי החברה, מצויידים בחומרי ניקוי חזקים ובשואב אבק תעשייתי יעברו על השטחים הציבורים בבניין ויבריקו אותם כך שאיש לא יוכל לשער שפעם היה שם כל כך מטונף. עלות הפעלתה של חברת ניקיון אינה כה גבוהה ובעלות של כמה עשרות שקלים למשפחה ניתן להזמין את השירות.

פתרון נוסף הוא ב" חינוך מחדש" של הדיירים הסוררים – שילוט בחדר המדרגות, "שיחות מוטיבציה" מנומסות מטעם נציגות הדיירים ובקשות חוזרות ונשנות עשויות להעביר את הדיירים הסוררים מדרכיהם הרעות ולגרום להם להתנהג כבני אדם וכדיירים תרבותיים המתחשבים בסביבתם ובשכניהם.

ריחות מחדר האשפה
זיהום אוויר וריח לא נעים מחדר האשפה בבניין הוא מפגע משמעותי. חדר האשפה משרת עשרות דיירים וגם אם לא כל דייר מריח את הריח הלא נעים הבוקע ממנו עדיין הוא חשוף לגזים רעילים שנוצרים מתסיסת האשפה בדחסן וכן לחיידקים ווירוסים הנישאים באוויר.
זיהום אוויר פוגע בבריאות ובמערכות הנשימה בילדים ומבוגרים כאחד ביחוד אם הזיהום הוא קבוע ומתמשך.

הפתרון המוצע כיום הוא חלקי ויקר ואינו פותר את בעיית הזיהום כמו שמצופה. לדוגמא: ניקוי הפיר בחומצות עם ריח, שימוש במבשמי אוויר ומזגן שיקרר את הדחסן והאשפה ומפוחי אוורור. כל הפתרונות האלה אינם ממוקדים ולא מטפלים בשורש הבעיה.

חברת אקולוגי מספקת פתרונות לניטרול ריחות רעים בחדר האשפה. החברה פיתחה שיטה ייחודית לטיהור וחיטוי האוויר ללא כימיקלים ובמחירים תחרותיים.
לפרטים נוספים על נטרול ריחות רעים בחדר האשפה לחצו כאן

נטרול מפגעי רעש

גם מפגעי רעש בבתים משותפים לרוב לא מתרחשים בשל רוע של מי מהדיירים אלא בשל סתירה בין אינטרסים של דיירים שונים. המשפחה עם התינוקת דורשת שקט מדיירי הבניין בעוד שרעש הבכי עשוי להחריד את הבניין כולו דקות ספורות מאוחר יותר.

כיצד אפשר לפתור את זה?  ראשית, אתם תמיד יכולים "למגן" את הבית שלכם – שימוש בזכוכית כפולה (דאבל גלאזינג) בשמשות הבית תמנע מרעש חיצוני לחדור לבית. איטום פתחי הדלתות ברצועות גומי ימנעו מרעש להיכנס דרך הדלת ושימוש בקירות אקוסטיים ימנע מעבר רעש בין הבתים.

ואהבת לרעך כמוך:
מעבר לפתרונות המיגון שעשויים להיות יקרים במקצת, שיחה מלב אל לב מלווה בהרבה מאוד רצון טוב תוכל לאפשר לכם לישון בשקט (תרתי משמע) גם השכנים יבינו כיצד הם מפריעים לכם וגם אתם תבינו איך אתם מפריעים לשכנים כך שההפרעה ההדדית תפסק והשקט ישוב לבניין.
 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.