מתי הזמן הטוב ביותר לשפץ את וילת הנופש שלך

יש לך וילת נופש שאתה משכיר מזה שנים ומרוויח מכך לא מעט? אם כך, בוודאי שמת לב שככל שהשנים עוברות הוילה שלך היא ממש לא היחידה שעומדת לבחירת הנופשים. כלומר, כל אדם שיוצא לנופש יכול להיכנס לאינטרנט, לראות אינספור וילות נופש שעומדות בפניו כאופציה ולבחור את הוילה המתאימה לו ביותר. במילים אחרות: אתה, בתור בעל וילת נופש, מתמודד היום עם תחרות משמעותית ביותר. לכן עולה השאלה איך הוילה שלך יכולה להמשיך ולהיות אטרקטיבית יותר מוילות אחרות והרבה פעמים התשובה לכך קשורה להשקעה שלך.

הגיע הזמן להבין שאומנם זה נכון שההשקעה בימינו באה לידי ביטוי בשאלת קידום ופרסום הוילה, אך יש משמעות גם לשאלה מה הנופשים רואים בפועל. כלומר, האם הוילה נראית מספיק מפנקת כשהם מגיעים? האם היא יחסית חדישה ומושקעת או שעכשיו זה הזמן הנכון להיכנס לפרויקט קצר של שיפוצים?

באתר וילה בשבילי תוכלו למצוא דוגמאות של וילות נופש מפוארות לאירוח – וילות שעברו שיפוץ ו-וילות שנבנו כוילות אירוח והוכיחו שהתשואה של ההשקעה הייתה משתלמת.

החורף הוא הזמן שלך

אם תבדוק את הסטטיסטיקה, לא רק שלך, אלא גם של כל הוילות האחרות שמיועדות לחופשה, אתה תראה בצורה חד משמעית שהחורף זו עונת התיירות הפחות אטרקטיבית. זה נכון כמעט בצורה חד משמעית, אלא אם כן הוילה שלך שוכנת ממש על יד אתר החרמון ורוב התיירים שמגיעים אליך הם אנשים שלמעשה מגיעים לעשות סקי. בכל שאר המקרים רוב בעלי הוילות מתלוננים על כך שבחורף הרבה יותר קשה למשוך תיירים, מה שגם הופך את העונה הזאת למושלמת מבחינת שיפוצים. אתה לא באמת מפסיד לילות השכרה אם אתה בוחר לעשות שיפוץ רציני יותר בזמן החורף, אך מצד שני, כמובן שיש עבודות שעדיף דווקא לעשות בקיץ, כמו לדוגמא עבודות איטום גגות.

תכנון השיפוץ

ממש כפי שעלול לקרות בשיפוץ הבית הפרטי, גם כאשר מדברים על שיפוצים שנעשים בוילת נופש עלול להיות שאם לא תעשה תכנון מקצועי ומדויק מראש השיפוץ יהיה הרבה יותר גדול ממה שרצית. כלומר, הוא עלול להימשך הרבה יותר זמן ובעיקר, הוא עלול לעלות ל הרבה יותר ממה שתכננת. לכן אנחנו מציעים לך, כבר בשלב הראשון, לשבת עם אנשי מקצוע, לעבור בכל הוילה ולראות איזה שיפוצים באמת כדאי לעשות בה. כך תוכל לדעת:

  • כמה זמן ייקח השיפוץ
  • מה בדיוק הוא יכלול
  • כמה הוא יעלה

וזה יסייע לך גם מבחינת המשך השכרת הוילה בהמשך השנה. אנשים שעשו שיפוצים בוילות נופש וסגרו אותן לחודשים ארוכים מצאו את עצמם אחר כך בקשיים כלכליים מהותיים, כי מצד אחד לא היו להם הכנסות ומצד שני השיפוץ עצמו עלה הרבה מאוד כסף. לכן התכנון הוא המפתח להצלחה בנושא הזה ולא כדאי להקל ראש בעניין.

עד כמה השיפוץ חייב להיות מאסיבי

עוד דבר שיעזור לך להתמודד עם נושא השיפוץ של וילת הנופש שלך, זו השאלה עד כמה השיפוץ חייב להיות מאסיבי ורציני. כלומר, האם אתה צריך להתחיל לשבור קירות בוילה או להשקיע בתוספת בניה שתגדיל את השטח? או שאולי בכלל יספיק לך להזמין אנשי מקצוע שיסיידו את המקום ויגרמו לו להיראות כמו חדש? האם אתה באמת צריך להחליף את כך המקלחונים שיש בחדרי הרחצה השונים בוילה או שאולי רק תיקונים קטנים ואטימות מקצועיות יכולות לעשות את העבודה? קח בחשבון את כל האפשרויות שעומדות בפניך, כי כפי שהוזכר לעיל, ככל שהשיפוץ יהיה יותר מאסיבי הוילה גם תצטרך להישאר סגורה למבקרים להרבה יותר זמן.

כמה הכול יעלה לך ואיך תחזיר את ההשקעה?
הצרה האמיתית עם שיפוצים בוילות נופש היא שמדובר לרוב על הוצאה כלכלית לא קטנה ולכן עולה השאלה לא רק כמה יעלה השיפוץ אלא גם איך תחזיר את ההשקעה שלך. לכן כדאי לחשוב על מבצעים טובים אחרי השיפוץ שימשכו את הקהל או על השקעה מאסיבית גם בפרסום הוילה על ידי תמונות אחרי השיפוץ שלה. כל הפטנטים הללו בדרך כלל מוכיחים את עצמם כך שאתה לא באמת צריך לדאוג אפילו אם הוילה תישאר סגורה לחודש וחצי בחורף. חשוב גם שתעסיק אנשי מקצוע כמה שיותר רציניים וכאלה שעומדים בלוחות הזמנים כי זה יגדיל את הסיכוי שכל השיפוץ יסתיים באמת בזמנים שתוכננו מראש.