משפצים את הבניין? הכירו 5 עקרונות שכדאי ליישם

  

שיפוץ בניין הוא אירוע מיוחד ודי נדיר. מדובר בתהליך מורכב שיכול להימשך מספר חודשים אך התמורה שמתקבלת, הן מבחינת עליית ערך הדירות והן מבחינת שיפור תנאי המגורים בבניין, עשויה וצריכה להיות משתלמת במיוחד.
שיפוץ של בניין כולל בתוכו מגוון עצום של תהליכים ואפשרויות שיכולים לנוע בין שיפוץ לובי או צביעה חיצונית של הבניין ועד לפרויקט תמ"א ענקי. לפניכם 5 שיטות ועקרונות שנבחרו בקפידה שלא תמיד מיישמים אותם במהלך שיפוץ למרות שהתמורה שהם מביאים גבוהה במיוחד כך שבהחלט שווה לשקול אותם.
 
איטום חיצוני
 
אחת הבעיות הנפוצות במדינת ישראל היא חדירת מים ורטיבות בבניינים. מדובר בבעיה שאינה שמורה רק לבניינים ישנים ולעתים היא עשויה להתרחש אפילו בבניינים חדשים למדי.
החדשות הטובות הן שמגוון חומרי האיטום בימים אלה גדול יותר מאי פעם אך למרות זאת צריך לזכור שלא כל בעלי המקצוע מכירים את היתרונות של כל חומר איטום ואת האופן הנכון ליישם אותו בהצלחה.
הפתרון הטוב ביותר כדי לקבל תשובות מקצועיות ואפילו בחינם היא פשוט מאוד לפנות אל אחד מיבואני או יצרני הצבעים וחומרי האיטום. מרבית החברות ישמחו לשלוח אליכם יועץ בחינם לגמרי על מנת שיבחן את הבניין ויעזור לכם להרכיב תכנית עבודה מותאמת במיוחד לצורך שלכם.
הייעוץ כולל התייחסות לבחירת חומרי האיטום, סדר הפעולות הנכון שצריך לבצע והתמורה שמתקבלת בדרך כלל משירותי הייעוץ הללו מאוד גבוהה ויכולה לעשות את ההבדל בין שיפוץ שיחזיק מעמד לאורך שנים לבין כזה שלאחר שנה כבר תוכלו להבחין בסימני רטיבות.
 
שיפוץ הלובי
 
אומרים שהרושם הראשוני הוא זה שקובע והלובי של הבניין הוא דוגמה מאוד טובה לכך. לא משנה באיזו קומה אתם מתגוררים, הלובי הוא המקום המרכזי בכל בניין מגורים ומהווה את הפנים בפניכם ובפני האורחים שמגיעים אל הבניין.
לאור זאת ברור לכולם מדוע חשוב כל כך לתת את הדגש על תכנון הלובי כך שיהיה מזמין, מואר ונוח. יש הרבה טכניקות ששווה לשקול ומעבר להחלפת דלת הכניסה, הריצוף, החיפוי והתאורה, מומלץ לפתוח חלון בקיר חיצוני אחד או יותר. התקנת חלון זכוכית שקוף תאפשר כניסה של אור טבעי אל הלובי ותיצור תחושה של מקום מרווח, נעים ויוקרתי כך שמהר מאוד תשכחו מהתחושה הקלסטרופובית והחשוכה שהייתה בלובי הישן.
 
בניית מרפסות
 
אין ספק שאם בחרתם לבנות מרפסות, הן יהוו את אחת ההוצאות המרכזיות בשיפוץ של בניין אך למרות זאת מדובר באחד הצעדים הכי חכמים שאתם יכולים לעשות מהסיבה שהוספת מרפסת שמש עשויה להעלות את ערך הדירה שלכם ב-7% עד 20%!
מעבר לנוחות ושדרוג החיים שלכם, מדובר ברווח מאוד גבוה – הרבה יותר מההשקעה שנדרשת לשם בניית המרפסות.
 
חברת אחזקת מבנים
 
בניין יפה ומשופץ זה משהו מאוד חשוב אך לא פחות חשוב גם לשמור עליו מטופח לאורך שנים ואין אפשרות טובה יותר מאשר להיעזר בחברת אחזקת מבנים מומלצת.
לבחירת חברת אחזקה משמעות מאוד גבוהה על המחיר החודשי שתשלמו ועל השירות שתקבלו ולכן חשוב לבחון מספר חברות ואת התמורה שהן מציעות באופן יסודי. כמו כן חשוב לבדוק המלצות של דיירים מבניינים אחרים בדגש על בניינים שהחברה נותנת בהם שירות כבר מספר שנים.
 
הקמת גינה
 
הקמת גינה הוא עוד צעד שאתם לא חייבים אך בחירה בנותני השירות הנכונים עשויה להעלות את רמת החיים ואת ערך הדירות. מומלץ לבחור בחברת גינון עם ניסיון בהקמה ואחזקה של גינות כך שהחצר תראה במיטבה אך יחד עם זאת עלויות האחזקה יהיו סבירות וזולות ככל שניתן.
נכון לכתיבת שורות אלה ניתן לשדרג את בניין המגורים במגוון רחב של שיטות. כולן מן הסתם עולות כסף אך חשוב יותר לבחון את התמורה שמתקבלת מבחינת השבחת הנכס, שדרוג רמת החיים בו ואחזקתו במצב מצוין לאורך שנים.
 

 


חיפוש מהיר: