מערכת אזעקה לבית ובעלי חיים


כמעט בכל בית שני בארץ יש חיית מחמד אחת ואפילו יותר. בעלי חיים ובעיקר כלבים וחתולים הם חבריו הטובים של האדם. אף אחד לא יהיה מוכן לוותר על חיית המחמד שלו בשביל שום דבר, ובטח לא בשביל להגן היטב על הבית וסביבת המגורים. כשמגיע העת להתקין מערכת אזעקה לבית, אנשים רבים נתקלים בבעיה: הם אינם יכולים להפעיל את מערכת האזעקה בזמן שחיית המחמד שלהם מסתובבת בבית. לשם כך בדיוק הומצאו מערכות האזעקה המיועדות לבתים שבהם יש בעלי חיים.


מה הבעיה עם מערכות אזעקה לבית ובעלי חיים?


מערכות אזעקה בנויות על גלאים מסוגים שונים ומערכת ליבה שהיא ה"מוח" של מערכת האזעקה – המוקד שאליו מגיעים ה"דיווחים" מהגלאים שמפוזרים בבית. הגלאים הנפוצים ביותר הם גלאי נפח המבוססים על קרני אינפרא אדום שמסוגלים לחוש בשינוי בנפח החלל שהם מגנים עליו או בשינויי טמפרטורה פתאומיים. קרני האינפרא אדום אינם מבדילות בין בעל חיים ובין בן אדם. ברגע שעובר הכלב או החתול בחדר בו מותקן הגלאי, האזעקה מופעלת באופן מיידי.


בעבר מצאו המתקינים כל מיני פתרונות יצירתיים לפתירת הבעיה הנפוצה הזו. חלקם כיסו חצי מעדשות הגלאי בסרט דביק, וחלקם התקינו את גלאי התנועה הפוך כך שיוכל לקלוט רק שינוי גדול בנפח החדר או שינוי טמפרטורה קיצוני במיוחד. כמובן שהדבר הוכח כלא יעיל בעליל וגרם למקרים לא מעטים של פריצות מבלי שמערכת האזעקה תצליח להגן על הבית.


מה הפתרון החדש שמציעות מערכות אזעקה לבית שיש בו בעלי חיים?


מערכות האזעקה החדשות בנויות בצורה מתוחכמת בהרבה ממה שהיו בעבר. הגלאים במערכות האזעקה מתוחכמים בהרבה ובנויים כך שהם מסוגלים לזהות את חיית המחמד הביתית בקלות ולהמנע מאזעקות שווא מטרטרות. כיצד זה עובד? בפשטות. הגלאים של מערכות האזעקה "מתעלמים" משינוי בנפח החלל שגובהו נמוך (גובה של חתול או כלב, למשל), ושמשקלו הוא פחות ממשקלו של אדם ממוצע. לדוגמא: אם ברשותכם כלב בגודל בינוני, תוכלו לתכנת את הגלאים במערכת האזעקה הביתית שלכם כך שלא יתריעו במקרים שבהם הם חשים שמי שנכנס לחדר הוא מתחת לגובה של 75 סנטימטרים, ומתחת למשקל של 35 קילוגרם. כך יכול הכלב להסתובב חופשי בבית בזמן שאתם אינכם, מבלי להטריד אתכם שוב ושוב באזעקות שוא.


מערכות אזעקה לבית חדשות בנויות בצורות שונות ועם גלאים שונים. הגלאים החדשים שונים אחד מהשני בטווחי הגילוי שלהם ולכן חשוב שתתיעצו עם חברת האזעקות אליה אתם פונים על מנת שתתאים את המערכת המתאימה לבית ולבעלי החיים שבו.


מידע נוסף בנושא זה וחיישני תנועה ניתן למצוא כאן