מעליות מיוחדות ברחבי העולם

 

אין ספק שהעולם כיום מספק בחלקו הגדול הרבה מאוד רעיונות יצירתיים שונים ומיוחדים בתחומי החיים ואפילו בתחומי הבניה והמגורים.שינויי תפיסה חברתית ותרבותית וגם שדרוג משמעותי ביכולות טכנולוגיות ואפשרות לפתרונות מהירים ויעילים יותר ממה שהיה בעשור הקודם מהווים גם כר פורה ליישום רעיונות יצירתיים בתחומים שונים. כך למשל תחום המעליות

אלו תפסו בשנים האחרונות תאוצה בכמה מקומות בעולם שמהם אפשר יהיה ככל הנראה ליישם את חלקם בבנייני מגורים.

המעלית שאפשר ללקק

כך למשל מעלית פסיכדלית המבוססת על יצירת מימד פנימי בתוך המעליות של זמן ומרחב. נבנתה כיום בכמה מקומות ברחבי העולם ומתאימה למשרדים ובנייני מגורים שיש להם אופי של דיירים בעלי נטיות אומנתיות.

המעלית הכדורית

המעלית הכדורית שהיא חיצונית לבניין ( משרדים, מסחר או מגורם והמאפשרת באמצעות קירות שקופים הצצה פנורמית מכל הצדדים החוצה.

מעלית החיים הטובים

המעלית הזו מותאמת לתריסר אנשים, יש בתוכה בר משקאות קטן, מוזיקה מרגיעה והיא מאפשרת סמול טוק מהיר ונינוח בין אנשי עסקים בעיקר.

מעלית העבודה

במעלית העבודה הנמצאת כיום בשימוש במעט מקומות בעולם, אבל מהווה מגמה מתרחבת- ישנו דלפק עבודה. עיתונים. מכשירי כתיבה לכתיבת ממוארים ועוד

מעלית ללא כבלים

גולת הכותרת במעליות מיוחדות היא מעלית ללא כבלים האמורה להיבנות על מגדל בגובה של כ250 מטר.
המעלית הזו כוללת תאים הנעים במקביל אנכית ואופקית במהירות גדולה של 5 מטר לשניה. היא פועלת בשיטת הריחוף המגנטי ותאפשר לדיירים ולמשתמשים גישה זמינה בטווחי זמן של 15-30 שניות.
יש לציין כי ישום הטכנולוגיות החדשות בתחום המעליות המיוחדות ניתן כיום ליישום אך ורק במקומות שבהם יש צרכים משתנים של עובדים ודיירים ובמקומות שבהם קיים עומס רחב של תנועתיות רבה.
אפשרות נוספת היא שבניה עתידית של מעליות מיוחדות וחדשניות צריך לבוא במקביל לטרנד ואפשרייות כלכליות מהותיות ליישם את הטרנד הזה בצורה מעשית.
בישראל, אפשריות כאלה הם כיום מצומצמות למדיי. אבל בגלל המוח היהודי והיצירתיות הישראלית אין זה מהנמנע שבניה של מעליות מיוחדות בבנייני משרדים ובנייני מגורים בישראל, יהיו ברי קיימא בשנים הקרובות מאוד.

הכתבה נכתבה בשיתוף חברת  ים מעליות
למידע נוסף הכנסו לדף המידע שלהם באתר או התקשרו: 08-6715949