מה צריך לבדוק לפני שקונים דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן מלווה בהרבה מתח נפשי, בחששות רבים בגלל הסיכונים הקיימים וגם בלא מעט ביורוקרטיה מרגיזה ומתישה. כאשר עומדים להשקיע כסף רב ברכישת הדירה מהקבלן חשוב למזער סיכונים ככל הניתן, וחשוב להגן על הכסף כדי להימנע ממקרי תרמית וממקרים שקרו כמו בפרשת חפציבה.
 
לכן, חשוב להקפיד על קריאת החוזה וההסכם עם הקבלן, יש להיוועץ עם עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין, אין לשלם מקדמה מעל 7% ממחיר הנכס, וכמובן שחשוב לרכוש דירה חדשה רק מחברת בנייה מובילה המתמחה ביזמות ובביצוע פרויקטים בהיקפים רחבים בכל הארץ.
 
 

ממי אתם קונים את הדירה?

 
ישראלים רבים מעוניינים להגשים חלום ולרכוש דירת מגורים בפרויקט איכותי במיקום מרכזי ונוח. הדרך להגשמת החלום מתחילה בחיפוש דירות למכירה ביישוב המתאים לכם ביותר מבחינת איכות חיים, מיקום, מרחק מהעבודה, עומסי תנועה בדרך, קרבה למוסדות חינוך כמו גן ילדים ובית ספר וכיוצא בזה. לאחר שבחרתם שכונה באחד הישובים עליכם לבדוק ממי אתם עומדים לקנות את הדירה.
 
חשוב לקרוא מידע על חברת הבנייה, יש לוודא כי הקבלן רשום בפנקס הקבלנים וכי ברשותו כל האישורים והיתרי הבנייה הנדרשים. בעזרת עורך דין יש לבדוק כי הפרויקט חוקי, ללא שעבודים והליכים משפטיים שונים, ויש לבדוק כי תוכנית הבנייה תואמת לכתוב בהיתר הבנייה שקיבל הקבלן.
 
כמו כן, דירה חדשה מקבלן קונים רק מחברה בנייה מובילה ומוכרת, לכן אם אתם מחפשים דירות למכירה בירושלים כדאי לבדוק כי החברה ביצעה פרויקטים בעיר ובאזור, מומלץ לקרוא חוות דעת אובייקטיביות של גולשים שרכשו דירות מהחברה, וכדאי גם לבקר בפרויקטים שהחברה מבצעת כרגע כדי להתרשם מאיכות הבנייה. דירה מקבלן קונים רק מחברה מקצועית ובעלת גב פיננסי איתן.  
 

מפרט טכני

 
רכישת דירה היא לרוב העסקה החשובה, היקרה והמורכבת ביותר בחיי כל אדם, יש להתחייב ברוב המקרים גם למשכנתא גדולה לתקופת החזר של עד 30 שנה. לכן, רגע לפני שממהרים לחתום על זיכרון דברים במשרד המכירות או על כל הסכם אחר, חשוב לבדוק מה הקבלן מציע לכם, מהו המפרט הטכני, והאם יש אפשרות לבצע שינויים במפרט ללא עלות. כדאי גם לנסות ולהתמקח מעט כדי לקבל הטבות נוספות כמו עוד שקעי חשמל, תריסים חשמליים, מטבח אלגנטי ואיכותי יותר, נקודות מים נוספות ואולי אפילו מזגן ופרגולה.
 

הוצאות נלוות

 
בכל עסקת מקרקעין, לרבות רכישת דירה חדשה מקבלן, יש הוצאות נלוות שחשוב לשים לב אליהן כדי להימנע מהפתעות ומהוצאות לא צפויות. בין ההוצאות הנלוות לרכישת הדירה יש שכר טרחה לעורך דין מטעם הקבלן, תשלום לעורך דין מטעמכם, מס רכישה, חיבור הדירה לתשתיות חשמל, מים וגז ועוד. כמו כן, חשוב לבדוק האם הקבלן מצמיד את מחיר הדירה למדד תשומות בנייה, מי הבנק המלווה את הפרויקט, מהי העלות הצפויה של ועד הבית או חברת ניהול, וכמובן מהם הסדרי התשלומים וכמה הון עצמי עליכם לגייס כדי להגשים חלום ולרכוש דירת מגורים חדשה מקבלן. 
 
שתפו באמצעות: