מה צריך לבדוק כשמשווים חברות ניהול ועד בית

 

מספרם של חברות ניהול בתים הולך וגדל בשנים האחרונות לעומת הצמצום שחל במספרם של ועדי הבתים הממשיכים לנהל בתים ובניינים משותפים.
 
הסיבה המרכזית לכך היא השינוי המהותי מאוד שחל בעשור האחרון באורח החיים המודרני.
נגישות המידע, ירידת מחירים שחלה בקרב חלק מבעלי המקצוע הקשורים לטיפול, תיקון ואחזקה שוטפת של בתים ובניינים משותפים.
ולעומת זאת, הצורך של דיירים בבניינים משותפים לעסוק כמה שפחות בענייני הבניין שבו הם חיים הגבירו את הצורך בהתקשרות עם חברות ניהול.
 
כיום פועלות בישראל על פי הערכה כמה עשרות של חברות ניהול בתים מובילות. כשבודקים בכל זאת ומשווים בין חברת ניהול ויתרונותיה לבין ניהול על ידי ועד בית צריך לשים לב לכמה דגשים:

  • באיזה סוג של חברת ניהול מדובר, האם זו חברה גדולה ומוכרת שיש לה מאות בניינים או שזו חברה קטנה, חדשה או כזו הדורכת במקום ויש לה לקוחות בודדים.
  • מה המחיר שחברת הניהול דורשת בשקלול סופי מול העלויות של ועד בית כולל כל נותני השירותים שמסביב.
  • צריך בכל זאת לבדוק שלוש המלצות לגבי חברת הניהול, טובה ואמינה ככל שתהיה, על מנת לדעת  את מידת האמינות שלה. ההמלצות תינתנה על ידי בניינים שחתמו איתה חוזה התקשורת
  • צריך לדעת מה בדיוק כולל סל השירותים שחברת ניהול מספקת. החל מגביה של דמי ועד בית, עבור דרך התקשורת עם נותני השירותים, אחריות לגבי הבניין ומה היא כוללת, במה האחריות מוגבלת ומדוע היא מוגבלת וכו'. כיצד היא מעבירה דוחות ביצוע לדיירים ועד היכן מגיעה הסמכות והאחריות שלה בהתקשרות החוזית בינה לבין הדיירים.
  • צריך לקחת הצעות מחיר משלוש חברות ניהול לפחות, לא פחות ולא יותר מכך.
  • צריך לבצע השוואה יסודית מאוד בכל היבטי התמחור של ועד הבית אל מול חברת הניהול. החל מעלות דמי המשפחה/ דייר לחברה, עבור דרך עלותם של בעלי מקצוע קבועים, מנקה, גנן, ואם יש גם אב בית או מנהל בית וכלה בעלות תיקונים / אחזקה שוטפת של בעלי מקצוע אחרים (חשמלאי, אינסטלטור, צבעי, שיפונצניק)
     

חיפוש מהיר: