מהן המקורות של פיצה

מאין באמת הגיעה פיצה לעולם

קשה למצוא הרבה אנשים ברחבי העולם כולו שאינם אוהבים פיצה. מדובר במאכל בינלאומי שקיים בכל מדינה בעולם ויש לו מיליוני מעריצים מכורים שמקפידים להתעדכן בטעמים חדשים היוצאים לשוק. נראה כי המחשבה של רוב תושבי העולם כי מקורות הפיצה הן דווקא באיטליה, יסודה בטעות.

ההיסטוריה מצביעה דווקא על הפיתה הערבית המקורית שהגיעה לאיטליה עם כיבוש אירופה וחלקים מאיטליה על ידי ערבים בסוף המילניום הראשון. רק לאחר שהאיטלקים קיבלו את ה"בסיס" הזה הם השכילו להוסיף לו תוספות ולהפוך אותו למאכל שהתחיל להיות מותאם יותר לתושבי המדינה. כך פיצה קיבלה במשך השנים גם את רוטב העגבניות המוכר והידוע שלה.

מתי הגיעה ההצלחה הגדולה

יחד עם רוטב העגבניות על אותה פיצה מוכרת, החלו גם להצטרף גבינות שונות שהפכו את המאכל למיוחד ולמרשים הרבה יותר. מסופר על קרולינה, שהייתה מלכת נאפולי שבדרום איטליה, שהחליטה להאכיל את אורחיה ואת חבריה האצילים במאפי פיצה מתנור לבנים שהותקן באחוזתה.

עד אז נראה כי פיצה הייתה מאכל לעניים והיא נחשבה למאכל פשוט בגלל מרכיביה הפשוטים, אך המלכה נתנה לה מעמד חדש ויוקרתי. בשלב מסוים הכין שף איטלקי למלכת איטליה, מרגריטה, פיצה שהזכירה את צבעי הדגל האיטלקי, בעזרת מוצרלה – לבן, בזיליקום – ירוק, ועגבניות – אדום. מכאן והלאה כבר לא ניתן לזהות את הפיצה עם מדינה אחרת מלבד איטליה.

כיום אי אפשר בלעדי מאכל זה

גם בישראל הקטנה שלנו, פיצה היא מאכל שאין גבול ליצירתיות של פיצריות שונות בהמצאות החדשניות שלהן. אנו יכולים לראות כי יש פיצריות שמנסות להקנות לפיצה גם גוון ישראלי בעזרת תוספות מהמטבח הישראלי. אך בין אם מדובר במנה רגילה או במנה מיוחדת עם תוספות, פיצה היא סוג של אוכל שחביב מאוד וטעים, כמעט בכל מצב.

פיצות אמנם נחשבות למשפחת המזון המהיר אך למרות הכול יש גם יתרונות תזונתיים, אם דואגים להשתמש בגבינות אמיתיות ואיכותיות, ובמרכיבים טריים אחרים. בכל קרן רחוב בישראל ובמדינות רבות בעולם ניתן למצוא אין ספור פיצריות שמספקות את רעבונם של תושבי העולם לטעם ייחודי ומרתק.

שתפו באמצעות:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן