מדריך קידוח קיר בבית

מתקינים מזגן חדש בבית? חושבים על התקנת קמין? אולי אתם בסך הכול רוצים לקדוח חור כדי להעביר מרזב או אולי לקדוח פתח לצורך העברת צנרת האוורור של מייבש הכביסה? בכל הסיטואציות הללו אתם למעשה צריכים לקדוח בקיר בטון וליצור בו חור עגול ומדויק. איך עושים את זה? איך מבצעים את הדבר בפועל? אז כאן יש לכם את האפשרות לנסות ליצור חור במקדח שלכם ולקוות שתתקבלנה איכשהו תוצאות מדויקות. לרוב זה לא באמת קורה. הקידוח בקיר הבטון במקדח שאינו מיועד לשם כך זה קידוח שנועד לכישלון. החור לא ייווצר, הקיר באזור הקידוח יתפורר ולא יתקבל חור בצורה או בגודל הרצויים.

אז איך מייצרים את החור ואת הקידוח הרצויים?

כאן מגיע מקומו של מקדח היהלום.

מקדח יהלום הוא הכלי אשר בעזרתו ניתן ליצור חורים עגולים ומדויקים בדיוק בקוטר הרצוי, במקום הרצוי ובלי כל צורך אחר כך בביצוע תיקונים לאחר הקידוח.

איך זה נעשה בפועל?

הכירו את מקדח היהלום

מקדח היהלום הוא כלי קידוח חזק שיש לו מנוע רב עוצמה. המקדח הזה מצויד בכוסות קידוח כאשר ניתן לבחור לכל סוג של קידוח את כוס הקידוח בגדול המתאים על פי התורך. את כוס הקידוח מצמידים אל המקדח כדי לקבל את החור בקוטר אותו מבקשים.

כוס הקידוח הוא חד מאוד והוא מצופה בשבבי יהלום כתושים. שבבי היהלום הם אלו שמכריעים את הבטון ויוצרים את החיתוך הרצוי בצורה הרצויה ובדיוק המושלם בהתאם לצורך.

היתרונות של מקדח היהלום

למקדח היהלום יש כמה וכמה יתרונות. מעבר לחדות של המקדח אנחנו מרוויחים עוד כמה וכמה יתרונות מהותיים.

  • קידוח מדויק – הקידוח בעזרת מקדח היהלום יהיה בדיוק במקום הרצוי בלי כל סטייה כאשר תתקבל צורה עגולה ומדויקת לגמרי ללא כל צורך בביצוע תיקון כלשהו אחר כך. הקידוח ייעשה במיקום המדויק שם רוצים אותו בלי כל סטייה אפילו לא של מ"מ אחד בודד.
  • קידוח נקי – הקידוח במקדח היהלום נעשה בדרך כלל בליווי מתז של מים המתחבר אל המקדח. המים נועדו למעשה לצנן את המנוע של המקדח. אך מעבר לצינון המנוע יש כאן יתרון נוסף והוא ספיחת האבק שיוצא בעת הקידוח. כך שהאזור נשאר נקי ללא אבק בטון וכך גם האנשים הנמצאים במקום לא ימצאו את עצמם נושמים אוויר מזוהם המלא חלקיקי אבק בטון.
  • קידוח בטוח – ניסור קיר בטון או קידוח בטון במקדח בטון הוא מאוד בטוח. ההכנה לקראת הקידוח ממקד את החור בנקודה המדויקת בלי שתהיה לקידוח כל השפעה על חלקים אחרים במבנה ואפילו לא על הקיר בו מתבצע הקידוח. למעשה הקידוח יהיה מדויק, ממוקד ועשוי בדיוק על פי התוכנית המוגדרת מראש מה שיאפשר מיד אחר כך המשך העבודה בהתקנה הרצויה של הצנרת.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן