מדוע כדאי לקחת מעצבת פנים?

האופן בו מעוצב הבית שלנו מכתיב במובנים רבים את האווירה הכללית השוררת בסביבת המחייה שלנו ושל משפחתנו, ומשפיע ישירות על מידת הנוחות והפונקציונאליות המאפיינים אזורים "שימושיים" שונים בבית, דוגמת המטבח או חדר הרחצה והשירותים. בעוד אנשים רבים אינם מודעים במיוחד לתחום עיצוב הבית ולאופן בו עיצוב נכון, מושכל ומתאים יכול לשנות את ההרגשה הכללית המתקבלת כאשר נכנסים אל הבית ואת האופן בו אנו משתמשים בו ונהנים ממנו, חשוב לנסות ולהבהיר – כיצד ומדוע מעצבת פנים טובה יכולה לשנות את הבית שלכם באופן משמעותי ורצוי ביותר, כזה אשר יגרום לכם להרגיש אפילו יותר "בבית"…

 

פתרונות יצירתיים לעיצוב סוגי בתים ודירות שונים – דרכים שונות לשיפור הבית

הדבר הראשון שכדאי להפנים בנוגע לעיצוב מקצועי של פנים הבית הוא כי לא מדובר כאן בפעולה אסתטית גרידא, בסוג של "מייקאובר" אשר נועד לשפר את הנראות הכללית ואת האסתטיקה של פנים הבית. זה רק חלק מהעניין, ולא המשמעותי ביותר.

עיצוב פנים מקצועי הוא תחום במסגרתו ניתנים פתרונות מקצועיים ויצירתיים, כאלו המשלבים יצירתיות אומנותית של ממש יחד עם שיקולים פונקציונאליים ומקצועיים נוספים, במטרה לתת מענה לטווח רחב של צרכים ו/או בעיות. מעצבת פנים מקצועית ומנוסה היא למעשה אשת מקצוע המתמחה בדיוק בזה – שיפור פני הבית והאופן בו הוא מעוצב ומסודר, לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מבחינה פונקציונאלית.

שירותי עיצוב פנים מקצועיים נדרשים, למשל, על מנת ליישם שינוי משמעותי מסוים בבית בצורה נכונה ומושכלת. דוגמה טובה לכך היא בתים של משפחות בהן הילדים כבר גדלו ועזבו את הקן, וההורים נשארים בבית אשר שימש לאורך שנים משפחה שלמה וילדים, ולכן גם עוצב בהתאם. עיצוב פנים מקצועי נדרש על מנת להפוך את הבית המשפחתי לכזה המתאים יותר עבור ההורים המתגוררים עתה לבדם, כמו גם לאירוח בנוחות של הילדים והנכדים.

זו רק דוגמה אפשרית אחת. בפועל, החיים מזמנים בפנינו אינספור מצבים אפשריים בהם נדרש שינוי משמעותי בבית, ושינויים כוללים תמיד מצריכים ידע וניסיון מקצועיים (במידה ומעוניינים שיהיו מוצלחים באמת) – כיצד לארגן מחדש את החלל? אילו פרטי ריהוט וחפצים שימושיים מצד אחד, ודקורטיביים מצד שני, כדאי לקנות ועבור איזה חלק של הבית? כיצד יש לארגן מחדש את המרחב הביתי על מנת שישרת אותנו בצורה הנוחה והמתאימה ביותר, עם או בלי קשר לשינוי מקיף? וכיוצ"ב.

 

 ניסיון רב, ידע מקצועי עשיר וסגנון עימו אתם יכולים להזדהות – בחירת מעצבת פנים

האופן בו נעצב מחדש את הבית שלנו (או נעצב לראשונה בית/דירה חדשים אליהם אנו נכנסים) יקבע כאמור המון בכל הנוגע לאופן בו הבית יתאים לנו וישרת את צרכינו, הן מבחינה שימושית והן מבחינה אסתטית. מאחר ועיצוב פנים הבית הוא כיום עולם ומלואו – תחום מקצועי עשיר המכיל אינספור אפשרויות בכל אחד מתתי התחומים הנכללים בו, עבודה עם מעצבת פנים מקצועית, מנוסה ובעלת הכשרה והשכלה מתאימות בתחום מומלצת ביותר על מנת להבטיח כי תהליך העיצוב יתקיים בצורה נכונה ומתאימה עבורנו.

 

בחירה במעצבת מקצועית, מנוסה וכזו אשר הסגנון הכללי והטעם האישי שלה מוצאים חן בעיניכם, מהווה את אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שאתם יכולים לעשות בדרך להבטיח שהבית שלכם יעוצב בצורה הטובה ביותר, באופן המתאים בדיוק לכם…

 

המאמר נכתב בשיתוף עם זוהרה קליין, מעצבת פנים ומנהלת פורום עיצוב פנים של פורטל בתים

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: