מגמות צריכה ירוקה – ממחזור ועד לבניה ירוקה

מגמות הצריכה הירוקה בישראל הפכו להיות בולטות יותר ויותר. מידי חודשים מושקים מספר פרויקטים חדשים בתחום, כאשר הם מקיפים נושאים רבים הקשורים לצורת החיים שלנו. אפשר למצוא בין השאר פרויקטים חדשים בתחומי הבניה הירוקה, המחזור, הצריכה האורגנית, חיסכון באנרגיה, ובעוד תחומים נוספים. חלק מן הפרויקטים הללו הן במעורבות או יוזמה ממשלתית וציבורית, ולעתים מדובר על יוזמה שהיא פרטית לחלוטין. מעניין לציין שחלק ניכר מהיוזמות הללו הן של אנשים בודדים לחלוטין שהחליטו שהם עושים שינוי בחברה. עם זאת, ישנן גם חברות עסקיות אשר תורמות לתחום הצריכה הירוקה. אז איזה טרנדים של צריכה יש כיום?

כמה מגמות מעניינות של צריכה ירוקה

  • מדשנים בעצמכם – דישון כידוע מאפשר לצמחים שונים לגדול .עם זאת, כיום ישנם פרויקטים חדשים של דישון באמצעות לא פחות ולא יותר מאשר פסולת ביתית! הרעיון הוא שבמקום לרכוש דשן, אפשר להשתמש במה שממילא כבר משתמשים וזורקים. איך הדבר אפשרי? מדובר על פסולת אשר כמובן יכולה להתאים לדישון, ותתפלאו לגלות שחלק ניכר משאריות האוכל שלכם יכולות לשמש לדישון – שאריות של פירות וירקות לדוגמה יכולים לשמש לדישון נהדר. כך אתם יכולים גם לטפח לעצמכם גינה נהדרת, או למכור אותם לחברות העוסקות בגינון, ובכך לתרום לטרנד הירוק.

  • מחזור דיסקים – מחזור לא חייב להתבצע אך ורק למוצרים טבעיים שונים. אתם יכולים בין השאר גם למחזר את הדיסקים שי שלכם. בעידן הדיגיטלי כיום, תקליטורי הCD כבר הופכים להיסטוריה, ואנשים רבים המירו זה מכבר את כל ספריית הדיסקים שלהם לתוך המחשב האישי שלהם. אין לכם מה לעשות עם הדיסקים שלכם? במקום לזרוק אותם ולזהם את הסביבה, אתם יכולים למחזר אותם. אתם יכולים לאגד כמות גדולה יחסית של דיסקים, ולפנות לחברות אשר עוסקות במחזור ובגריסה של דיסקים. את הדיסקים ניתן לגרוס ביחד עם העטיפה, כאשר בחומרים הגרוסים עושים שימוש בין השאר לייצור אספלט.

  • בנייה ירוקה – יש שפע של מגמות צריכה ירוקה – ממחזור ועד לבניה ירוקה בתחום הבניה הירוקה, והם הולכים ומתרבים מידי שנה בשנה. מדובר על שיטה ייחודית של הקמת מבנים כך שהם ישתלבו בצורה נהדרת עם הסביבה החיונית, ובמקום לבזבז משאבים – הם ידעו לנצל את היתרונות של הסביבה. מדובר על מבנים שעמידים בפני שינויי מזג האוויר כך שאין תמיד צורך להדליק את מערכות המיזוג. אלו הם מבנים שבהם מתבצע מחזור של מים למערכות ההשקיה השונות, וכן נעשה שימש בחומרים איכותיים שאינם פוגעים בסביבה.

מחפשים טרנד מתאים?

יש עוד שפע של מגמות צריכה ירוקה – ממחזור ועד לבניה ירוקה שאפר למצוא בתחום הצריכה הירוקה, וכל אחד יכול לקחת בהם חלק. אתם יכולים לקנות רהיטים מעץ ממוחזר, לקנות תכשיטים ממוחזרים מניילון, לקנות ירקות שגודלו בחוות אורגניות, או פשוט להתחיל למחזר יותר את המוצרים השונים בביתכם – וכך לתרום רבות לאיכות הסביבה.


שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן