מבנים ניידים היא האלטרנטיבה החדשה לבנייה מוזלת

 

יוקר המחייה ומצוקת הדיור דוחקים נתח הולך וגדל מהציבור לחפש אחר פתרונות אלטרנטיביים למגורים. סטודנטים וזוגות צעירים לא מצליחים לעמוד בעלויות האבסורדיות למגורים. שכר דירה של דירת שני חדרים בפריפריה נע סביב ה3500 ₪ לחודש. העלויות יכולות לנוע פי שלוש או ארבע כשמחפשים לשכור דירה באזור המרכז. כאמור, עלויות כאלו הן לא מציאותיות עבור רבים והם פונים לפתרונות דיור אלטרנטיביים ויצירתיים.

דירה חדשה בחצי יום עבודה

הצבת מבנים ניידים אפשרית בכל אזור, לרבות באזורי פריפריה כמו יהודה ושומרון, דרומה מרחובות וצפונה מחדרה. אזורים בהם ניתן למצוא שטחי טרשים שלא מעובדים חקלאית ולא מאוישים בבנייה קבועה. (כמובן בכפוף לאישורים הרלוונטיים מהרשויות)

למעשה מגורים במבנים ניידים, יכולים להיות דומים בתנאים שלהם לכל מבנה קבע מבחינת הבידוד, בקרת האקלים, החיבור לאינסטלציה, חשמל, ותשתיות כבלים וטלפון. קיים הצע ומגוון אדיר של מבנים לסוגיהם. העלויות יכולות לנוע בטווח של כ-10,000 ₪ למבנה בעל חדר יחיד ועד למאות אלפי שקלים. העלויות כמובן משתנות בהתאם לגודל ולמפרט. ככל שהמבנה גדול יותר כך יעלה יותר. גם לתוספות כמו כלים סנטרים (שירותים ומקלחת) ומטבחון, כמו גם לחלוקה פנימית של חדרים, ישנה השפעה על העלות הכוללת. יחד עם זאת גם כשמשקללים את כל העלויות יחד, החלופה למגורים במבנה קבע לרוב עולה יותר בעשרות אחוזים.

בנוסף יש לקחת בחשבון גם את יתרון הזמן. הצבה של מבנים ניידים היא מהירה וקלה ויכולה להסתיים גם ביום אחד בלבד! (כמובן בהתאם לסוג ומורכבות המבנה). משך הטיפול בהוצאת התרי בנייה יכול להיות קצר יותר ואין צורך לפקח על בעלי מקצוע. בלי לתאם עם הטייח, לריב עם הרצף ולרדוף אחרי הצבעי- המבנה מגיע שהוא מוכן לחיבור התשתיות ולמגורים.

סע לשלום המפתחות כבר בפנים.

ניתן לרכוש מבנים בנויים למפרע, המשונעים על ידי משאית ונפרקים באמצעות מנוף. חלופה נוספת היא שינועם כאשר הם מפורקים וארוזים באריזה שטוחה (קצת בדומה לשולחן מתקפל לפיקניקים) ובנייתם בשטח. חשוב לציין שהצבת המבנה והרכבתו בשטח קלה, פשוטה ומהירה.

תמיד חלמת על לפתוח סטודיו ליד הבית?

מבנים הניידים הם אלטרנטיבה מצוינת לא רק למגורים אלא גם כפתרון לעצמאים שחולמים לפתוח עסק קטן ליד הבית. המבנה הנייד יכול לשמש גם כמשרד, מחסן, חנות קטנה, קליניקה לטיפול או סטודיו לאמנים. ניתן להציב את המבנה כתוספת חדר לבית הקיים עם כניסה נפרדת, או כיחידה נפרדת בפני עצמה. מכיוון שמדובר בשיטת בנייה איכותית מחד אך גם מהירה מאד וזולה, החלום יכול להפוך די בקלות למציאות.

מבנים ניידים הופכים את הכל פשוט יותר

עם כל הכתוב לעיל, לא מפתיע שהמגורים במבנים ניידים הופכים מאלטרנטיבה זמנית לזרם לגיטימי של פתרון דיור לכל דבר ועניין שסוחף איתו רבים שכבר גרים ונהנים מבית קרקע.

המידע באדיבות חברת ארבל שטראוס 

שתפו באמצעות: