לימודי עיצוב פנים

 

עיצוב פנים נחשב למקצוע יוקרתי ומכובד מאוד. זהו מקצוע המשלב יכולת להביא לידי ביטוי את הנטייה האמנותית של המעצב ואת חוש העיצוב והאסתטיקה הטמון בו, לצד הגשמת תפישה אנליטית של חלל ושל מבנים פונקציונליים. עיצוב פנים של חללים תעשייתיים, של דירות ושל בתים הוא מקצוע מרתק ומעניין, מקצוע עם עתיד, עם אפשריות להתפתח ועם יכולת לעשייה וליצירה אינסופיות. אך כדי להפוך למעצבי פנים מצוינים ומקצועיים, יש צורך לרכוש ידע מקצועי והבנה של עולם העיצוב. ניתן לעשות זאת רק במהלך לימודי עיצוב פנים.

מסלולי לימוד מגוונים

עיצוב פנים ניתן ללמוד במסגרות לימודיות שונות, כאשר חלקן נחשבות לאקדמיות (מעניקות תואר אקדמי) וחלקן מקצועיות בלבד. לימודי עיצוב פנים יכולים להתקיים במסגרת לימודי תעודה, בין אם לקראת תעודת הנדסאי ובין אם לקראת תעודה מקצועית אחרת. יש אנשים בעלי רקע קודם הזקוקים להשלמות בלבד לקראת תחילת הלימודים, ויש כאלה שמגיעים אל התחום ללא כל ידע מוקדם וללא תיק עבודות. חשוב, אם כן, להחליט איזה מין מסלול לימודים יתאים לכם בהתאם לתכניותיכם, לרמת הידיעות שלכם, לשאיפותיכם המקצועיים ולדרך שבה אתם מתכננים את עתידכם.
תואר ראשון, למשל, יתאים לאלה שאינם מוכנים לוותר על הכשרה אקדמית ואשר רוצים הכשרה מקיפה ומעמיקה. לימודי הנדסאי או לימודי תעודה יהיו קצרים יותר, ולא יאפשרו להמשיך ללימודים גבוהים יותר (כגון תואר שני). ישנם אנשים שעדיין אינם בטוחים האם הם רוצים לעסוק בעיצוב פנים או בעיצוב מבנים, ולהם יכולה יותר להתאים אפשרות של לימודי עיצוב המשולבים באדריכלות.

לימודים עיוניים והגשת פרויקטים

לימודי עיצוב פנים ברמה גבוהה יתקיימו בדרך כלל במשך שנתיים או למעלה מזה. זהו פרק הזמן המקובל שבו ניתן לקבל את ההכשרה המספקת בכדי לעסוק בתפקיד מעצב פנים. במהלך הלימודים יפגוש הסטודנט עולם מושגים חדש מעולם האדריכלות, הקמת המבנים ועיצובם. בקורסים תיאורטיים יילמדו היבטים בסגנונות עיצוב, התייחסות לחלל, שרטוט וכיוצא באלה. לצד תכנים תיאורטיים רחבי היקף, משתתפים במהלך הלימודים גם בהכשרה מעשית, מגישים פרויקטים ומתנסים בעבודה עם תוכנות מחשב המקובלות בקרב אנשי מקצוע בתחום.

מה לומדים?

בין השאר, לומדים איך עובדים עם חומרים שונים; איך מתכננים תוכניות; איך ניגשים למערכות השונות כמו תאורה ואינסטלציה; איך מתייחסים להיבטים פונקציונליים של עיצוב החלל וכיצד משלבים היבטים אסתטיים. כל אלה מהווים מרכיבים חיוניים של ההכשרה ושל הלימודים. בנוסף, לומדים להתייחס לעיצוב חדרים שונים בבית, מכירים היבטים של עיצוב תעשייתי וסביבות עבודה, התייחסות למפלסים, קשרי פנים וחוץ, עיצוב סגנונות ריהוט ועוד.
 


חיפוש מהיר: