כל כמה זמן מומלץ לקרוא למדביר לבניין?

בעיות מזיקים בבניין דירות משותף הן אינן דבר מה נדיר. מדי שנה ושנה עם בואה של עונת הקיץ החמה, כאשר הטמפרטורות מטפסות ויחד איתן אחוזי הלחות, הרי שגם החרקים מרימים את ראשם. והרי מה יותר טוב מבניין משותף הכולל בתוכו אינספור שאריות מזון, אזורים חשוכים ומגוון רחב של דירות שאינן בהכרח שומרות על תנאי ניקיון מופתיים.

ויודעים מה? מדוע אנחנו מדברים על שטח הבניין, ומה באשר לחצר החיצונית? גם אזורים אלו, לרבות הרחוב עצמו, מביאים עמם מזיקים, ואלו יכולים די מהר להחליט להפוך את הבניין המשותף לביתם.

מה עושים? התשובה היא שמדי שנה ושנה עלינו להזמין הדברה מקצועית אשר תאפשר לנו להבטיח שהבניין מוכן ומזומן לקראת העונה הידועה.

 

מתי יש לקרוא למדביר?

ראשית כל, כדאי לדעת שניתן לפנות לכל חברת הדברות ולקבל מידע מקיף והנחיות באשר למועדים הנכונים ביותר להדברת הבניין. מרבית החברות ימליצו לעשות זאת בסמוך לעליית הטמפרטורות המעידות על בואו של הקיץ, באזור סוף אפריל ומאי. בחודשים אלו, רגע לפני שהחרקים מתחילים לבצבץ ולבקוע, תוכלו לערוך הדברה מניעתית ולמעשה למנוע את היתכנותם של המזיקים.

כמו-כן, הדברה מקצועית הנערכת בסמוך למועד הקיץ, יכולה לספק הדרכות והנחיות מקצועיות עבור הדיירים באשר לשמירה על אמצעים מניעתיים שונים שיפחיתו את הסיכויים להישנותה של הבעיה.

יתרה מזאת, במידה ואתם שמים לב כי ישנה התעוררות מוקדמת של נוכחות מזיקים, דבר אשר יכול להתרחש במזג האוויר המשתנה תדיר בישראל, הרי שמוטב יהיה לפנות לחברת ההדברות ויפה שעה אחת קודם, וזאת כדי להבטיח שהבעיה הקטנה שזה עתה התעוררה, לא תהפוך למאתגרת ורחבת היקף.

 

האם אפשר להזמין הדברה לאזור נקודתי?

בהחלט כן, ניתן להזמין הדברה נקודתית לשם הדוגמה עבור חדר המדרגות, או הדברה לאזור הלובי, המחסן וכן המקלט של המבנה. עם זאת, ההמלצה הגורפת היא לערוך את ההדברה בכל אזורי הבניין המשותף וזאת כדי להבטיח שבעיות שזה עתה לא נראות לעין, לא יצוצו לפתע ויפתיעו עם בואו של הקיץ.

כמו-כן, בדיקה מעמיקה של מדביר מקצועי אשר יבחן את אזורי המבנה השונים, תוכל לסייע רבות במתן המלצות לנקיטת צעדים מניעתיים כמו גם שיפוצים נקודתיים באזורים שונים לרבות סתימת פתחים וסדקים שיכולים לשמש מכרסמים.

 

האם החוק מחייב להזמין מדביר?

לא, אין כל חוק המחייב להזמין מדביר מדי שנה אל המבנה.

ישנם נושאים שאכן זוכים להנחיה מפורשת דוגמת חיטוי מאגרי מים במבנים מעל 5 קומות, ובהם קבלן אינסטלציה מרוקן את המאגרים ומנקה אותם על-פי הנחיות משרד הבריאות.

במקרה המדובר של הדברת המבנה, הרי שבשונה ממסעדות וממפעלים, אין כל הוראה או הנחיה מפורשת המורה על מבנים לערוך הדברות, זאת אלא אם על הצורך בכך.

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן