כל הסיבות להזמין חברת בדק בית לפני שעוברים דירה

רגע לפני שאתם הופכים לבעלי בית, מומלץ להזמין חברה מומחית לביקורת מבנים שתבדוק היבטים שונים של המבנה והתשתיות שלו, על מנת לגלות ליקויים שיכולים להשפיע על ערכו הכולל של הבית. מדוע בדק בית חשוב? אילו בדיקות מבצעים במסגרת ביקורת מבנים? ומה תוכלו לעשות עם כל המידע שתקבלו? לפניכם כל הפרטים החשובים.

הבזק חדשות: אף בית אינו מושלם

גם אם בניתם בית חדש וקיבלתם מפתח ישירות מקבלן, קחו בחשבון שאף בית אינו מושלם. מה שכן, אתם יכולים לנקוט בצעדים הנדרשים כדי למזער הפתעות לא רצויות. ביקורת מבנים היא אינה מבחן, והבית אינו אמור לעבור או להיכשל. עם זאת לאחר הבדיקה תקבלו דו"ח מפורט מהחברה ואתם תבחרו מה לעשות אתו. ברוב המקרים הדו"ח מהווה פתח למשא ומתן עם המוכרים של הבית החדש או הקבלן, לאחריו תוכלו לדרוש לתקן את כל הליקויים, להפחית במחיר או לחלופין, לוותר על העסקה כליל.

מה זה בדק בית בכלל?

בתהליך מכירת בית קונים רבים בוחרים לשכור את שירותיה של חברת בדק בית שתגיע לבית ותערוך בדיקה מקיפה ויסודית. בהתאם לתקנים מסוימים המפקח יזהה ליקויים בריאותיים, מבניים או בטיחותיים בעיקר. בדיקה טיפוסית אורכת מספר שעות תלוי בגודל הבית, לאחר מכן המפקח ממלא דו"ח המציג את כל הבעיות שאותרו ברחבי הבית ובסביבתו. למפקחים ישנה רשימה ארוכה ומפורטת של דברים לבדוק בבית במטרה לאתר ליקויים, לרבות נזקי מים, סוגיות מבניות, בעיות אינסטלציה, בעיות במערכת חשמל, בעיות חרקים ומזיקים, פגמים בגג ועוד.

כיצד להתכונן לבדק בית בדירה ומה חשוב לדעת?

לפני שמגיע אליכם פקח כדי לבצע ביקורת למבנה מומלץ שהבית יהיה מסודר ופנוי ושתהיה גישה נוחה ללוח החשמל או לעליית הגג. אם אי פעם בוצעו עבודות תחזוקה בבית ויש לכם קבלות על כך וודאו שהן יהיו בהישג יד רק למקרה שיהיה בהן צורך. קחו בחשבון שהפקחים שיגיעו אליכם הבית לא מתעסקים בשום דבר קוסמטי, אלא אם כן קיים בכך סיכון בטיחותי, לדוגמה אם יש סדק גדול או כתם מים על הקיר הם ידווחו על כך, אבל הם לא יתעסקו למשל בטפטים מתקלפים.

לסיכום, אם אתם רוצים להיכנס לבית החדש בשקט וללא דאגות מיותרות ועוגמת נפש בעתיד, מומלץ להזמין חברה מקצועית שתבדוק את הבית ותעזור לכם להבין טוב יותר עם מה בדיוק אתם מתמודדים.

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן