כל הדרכים לניהול בית משותף במגדלים

בעוד הבניינים שלנו הולכים ונעשים גבוהים מפרויקט לפרויקט, מספר הדיירים המתגוררים בהן הולך וגדל, מלאכת הניהול שלהם הולכת ומסתבכת. אם, בעבר, היינו רגילים לאדון הקשיש מוועד הבית (שמשום מה, תמיד גר בקומה הראשונה, אבל את תלונותיו על הילדים המשחקים במדשאה, או רטינותיו על תיבות הדואר הגדושות בעלוני פרסומת – היינו שומעים עד לקומה האחרונה), עם תחזוקתם של המגדלים הנבנים כיום, גם ועד בית מסודר, המונה מספר חברי ועד צעירים ונמרצים, לא יצליח להתמודד בהצלחה.

מחפשים דירות למכירה בקרית מוצקין? תגידו "ביי!" לוועד הבית!

השמועה אומרת, כי ישראל הינה המדינה היחידה בעולם, בה קיים המושג "ועד בית". במדינות מתוקנות רבות, מי שמנהל את הבניינים הן חברות ניהול ואחזקה. חברות אלה הן אלו שדואגות לתשלום דמי ביטוח המבנה, לגינון, לתאורת חדר המדרגות, לניקיון, למעלית ותחזוקתה, לתחזוקת המערכת הסולארית (במידה וקיימת) וכן הלאה. גם בארץ, ישנם אזורים ופרויקטים בהם אומצה הגישה החדשה (העברת ניהול הבניין ותחזוקתו לידי חברות ניהול מנוסות), והדבר בולט בעיקר בפרויקטים חדשים ומודרניים, כמו פרויקט משכנות אומנים, המציע דירות למכירה בקרית מוצקין.

האם זהו סופו של ועד הבית המיתולוגי?

לא בדיוק. מאחר וגם בבניינים המנוהלים על ידי חברת ניהול ואחזקה, מישהו צריך לייצג את עשרות הדיירים הגרים בבניין. לכן, ועד הבית קיים ושריר, אולם, כיום, המשימות המוטלות עליו שונות מאלה שהיה רגיל אליהן בעבר. למשל, ועד הבית, עדיין יהיה זה האחראי לניהול חשבון הבנק הייעודי של הבניין, הוא יהיה זה שינהל משא ומתן מול חברות הניהול השונות, הוא יהיה זה שישווה בין החברות, ובסופו של דבר יבחר את המשתלמת ביותר, והוא גם יהיה זה שיפקח על פעילות חברת הניהול ויחליף אותה בעת הצורך. אם כן, ועד הבית עדיין חי ובועט, רק שכיום, הוא איננו עוסק בקטנות (כמו איסוף עטיפות הארטיקים מהמדשאה), אלא עבר לעמדת ניהול.

האם כל בניין מרובה דיירים זקוק לחברת ניהול?

בהחלט, כלומר במידה ודייריו רוצים שהבניין יתנהל באופן שוטף ותקין. ככל שהבניין מכיל דיירים רבים יותר, הבנייה חדישה ומודרנית יותר והבניין כולל מערכות רבות ושונות הנזקקות לתחזוקה, כך גדלה נחיצותה של חברת ניהול ותחזוקה. בשורה התחתונה, כולנו מעדיפים לגור בסביבה נקייה, מטפחת ומתפקדת. בניינים מרובי-דיירים זקוקים לתחזוקה מקצועית רבה, אשר נמצאת מעבר ליכולותיו של ועד בית, שאיננו עוסק בכך באופן מקצועי. ולכן, פניה לחברה מקצועית, המתמחה בניהול ותחזוקה, ובמקביל, בחירת ועד בית המורכב ממספר חברי ועד שהינם בעלי יכולת ניהול מבין דיירי הבית יכולות למנף את הבניין ולהפוך אותו לסביבת מגורים נעימה ומתוחזקת כיאות. עם זאת, לאור ריבוי החברות העוסקות בתחום, יש לבחון היטב את החברות המועמדות (שזה, כמובן, תפקידו של ועד הבית הנבחר) והניסיון הרלוונטי שלהם בניהול בניינים בהיקף דומה לבניין שלכם.

נכתב בשיתוף מגדל URBAN TOWER
 

שתפו באמצעות:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.