כך תבנו תכנית ניקיון לבית משותף ברחובות

מגורים בבית משותף בעיר גדולה כמו רחובות מציעים המון יתרונות. רחובות זו עיר מאוד מפותחת ומבוקשת, עם חינוך איכותי, פינות ירוקות, מתחמי תעשייה והמון מה לעשות. אולם לא פעם התנועה הערה במבנה ומחוצה לו מגדילה את הצורך בפעולות ניקיון ואחזקה בתדירות גבוהה יותר, ולשם כך צריך להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית. אחזקת בית משותף ברחובות זו לא תמיד משימה פשוטה, במיוחד כאשר מספקים שירותי ניקיון לכמה וכמה בניינים באזור ולכן על החברה להיות כמה שיותר מאורגנת, עם תכנית עבודה מעשית.

כל בניין הוא שונה

השלב הראשון בדרך לבניית תכנית עבודה מותאמת אישית ומוצלחת היא להבין כי כל בניין הוא שונה ולכן לכל בניין יש צרכים אחרים. ברחובות יש בנייה חדשה לצד אזורים ובהם מבנים יותר ישנים. מטבע הדברים ההתייחסות מבחינת הניקיון תהיה שונה כתוצאה מכך. כדי שתכנית העבודה תהיה אופטימלית עליכם להתייחס לנושאים הבאים:

  • סוג הרצפה של הבניין – יש להתחשב בסוגים שונים של ריצוף ובזמן שלוקח לנקות אותם. כמו כן יש להתאים את חומרי הניקיון הנכונים לכל סוג.
  • אופן השימוש באזורים – הסטנדרטים של הניקיון צריכים להשתנות בהתאם לשימוש בחלל. כך למשל אזורים ובהם תנועה ערה ידרשו תשומת לב גדולה יותר ביחס לאחרים.
  • ציוד תחזוקה וניקיון – כדי לנקות היטב ובצורה כמה שיותר יעילה חשוב לוודא שיש את כל הציוד הנדרש בהישג יד. כמו כן חשוב להתחדש אחת לתקופה במטאטאים ומגבים.
  • ניקיון יסודי – בתקופה האחרונה בה סכנת הקורונה מרחפת מעל, דרישות הניקיון רק הולכות וגוברות. יש להקצות מספיק כוח אדם כדי לנקות בקפידה משטחים, ידיות, מעקות, חלונות ועוד, בתדירות גבוהה יותר.
  • כמות אנשי צוות – ברחובות יש בניינים מסוגים שונים, יש בניינים רבי קומות ואחרים יותר נמוכים. יש להתאים את מספר אנשי הצוות לאופי העבודה כדי להבטיח שהניקיון יתבצע בצורה כמה שיותר יעילה.

לסיכום אחזקת בית משותף ברחובות זו משימה שדורשת התייחסות לאופי המבנה עצמו ולצרכי הניקיון הספציפיים שלו. איסוף כמה שיותר נתונים על המבנה יאפשר לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר ולתת מענה עד לרמת הפרט הקטן ביותר.

 

נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף חברת א.א. שירותים ואחזקה

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן