כיצד לנהל את מערך התחזוקה של הבניין המשותף טוב יותר?

כאשר הבניין נראה מטופח ומתוחזק היטב קל לקחת זאת כמובן מאליו, אבל חשוב לזכור שמאחורי הקלעים, פועל צוות מסור של אנשי מקצוע מיומנים שמבצע תחזוקת מבנים יזומה ומונעת כדי להבטיח שהכל יפעל ויתפקד בצורה הכי חלקה, בטוחה ויעילה שיש.

 

מהי תחזוקת מבנים?

תחזוקת מבנים כוללת את כל העבודות שיש לבצע על מנת שהבניין יהיה בטוח וייצוגי ושכל המערכות יפעלו כהלכה. תחזוקת מבנים היא מה ששומר על הבניין ראוי למגורים, חשבו על הבניין כעל מכונה ענקית, שללא התחזוקה הנכונה, חלקיה ידרדרו עם הזמן. לכן חשוב כל הזמן לבדוק, לתחזק ולתקן את חלקי הבניין.

תחזוקת מבנים מורכבת ממגוון רחב של משימות לרבות:

  • שטיפה וניקיון
  • תחזוקה ותיקון של כל מערכות הבניין
  • תחוקה ותיקון המבנה עצמו
  • אחזקת רכוש מחוץ לבניין וסביבו
  • תיקוני חירום והסרת סיכונים בטיחותיים
  • ועוד…

יתרונות תחזוקת מבנים

כאשר התחזוקה אינה טובה, הידע הולך לאיבוד או כאשר ישנם הרבה בניינים וקשה לעקוב, מתישהו משהו יקרה, שכן זו תאונה שמחכה לקרות. עם תחזוקה שוטפת של המבנה הטרגדיות שאנו שומעים עליהן בחדשות (מבנים שקורסים במפתיע) יכולות להימנע בקלות.

מלבד בטיחות גבוהה יותר, תחזוקה שוטפת מסייעת לכם לחסוך בכסף על תיקוני חירום גדולים. ככל שאתם שומרים על מערכות הבניין מתפקדות בצורה טובה, אתם נמנעים מתיקוני חירום גדולים אשר רק יעלו לכם ביוקר. תחזוקה מונעת שומרת על תפקוד ראוי של כל המערכות ומאפשרת לכם לאתר תקלות כשהן קטנות, לבצע תיקונים וכך להימנע מתקלות ובעיות גדולות יותר שהן תוצאה ישירה של הזנחה או התעלמות.

 

כיצד לשפר את מערך התחזוקה שלכם?

הדרך העיקרית לשפר את מערך התחזוקה היא על ידי תכנה לחברות ניהול. באמצעות תכנה לחברות ניהול תוכלו לעקוב אחר מחזור חיי הנכס, ולבצע תחזוקה יזומה בעזרתה של מערכת שמאפשרת לכם לבצע שימוש בהגדרות תחזוקה מחזורית, לשלוח תזכורות לאנשי תחזוקה ולהבטיח שכל עבודות התחזוקה יבוצעו בזמן. תזמון משימות תחזוקה מונעת זו פונקציה שמסייעת לכם לוודא שלא יתעלמו משום משימה, מגדילה את הפרודוקטיביות של עובדי התחזוקה ועוזרת לעשות יותר בפחות זמן.

בנוסף, תכנה לחברות ניהול מאפשרת לכם להפוך את הזמנות העבודה והתקשורת עם הספקים לאוטומטיות ולשמור על כל אנשי הצוות מסונכרנים. שימוש בתכנה בעלת אפליקציה לניהול בתים, הופך את התקשורת, הארגון, האחריות והפרודוקטיביות לטובים יותר. מה גם שתוכלו להוסיף ספקי שירותים כמשתמשים על מנת שיוכלו לקבל הזמנות עבודה דרך האפליקציה ולהגיב לקריאות מהר יותר, לשלוח התראות לדיירים בזמן אמת על עבודות תחזוקה שמתבצעות ולהישאר במעקב אחר ביצוע העבודות, באמצעות עדכון מהשטח של בעלי המקצוע השונים.

 

מדוע תחזוקה מונעת ויזומה חשובה?

תחזוקה שוטפת של מבנים חיונית והיא עוזרת לכם לוודא שאתם עומדים בדרישות החוק והבטיחות המשתנים ללא הרף. כמו כן תחזוקת מבנים חשובה כדי למנוע סיכוני בטיחות ולהפחית את סיכון החבות שלכם.

ולבסוף, שמירה על תחזוקה ראויה, מבטיחה שהבניין יהיה מקום בטוח לשהות ולבקר בו, כל שכן לגור בו, היא שומרת על ערכן של הדירות ומבטיחה שהדיירים יהיו מרוצים מהשירותים שאתם מספקים, מה שיעזור לכם ליצור מוניטין חיובי ולהגדיל את העסק והרווחים.

 

מאת נועה בן ארי בשיתוף חברת איי-פוינט המפתחת את מערכת Build-app

 

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

נא לודא שבחרתם תחום ואזור מגורים
דילוג לתוכן