כיצד לבחור כסוי הגנה לתא המעלית או חליפה לתא המעלית

 
ברוב הבניינים בישראל משמשת מעלית הנוסעים הרגילה גם להעברת דירות או לשינוע חומרי בניה במקרה של שיפוץ אחת הדירות. כמעט ואין בנינים בהם פועלת מעלית המשמשת רק כמעלית שרות.
מסיבה זו נוצר הצורך למגן לכסות את פנים תא המעלית לפני השימוש בה להובלות שונות.
ניתן למגן את תא המעלית בעזרת קרטונים אך אלו לא נותנים הגנה מספקת, הם לא נראים טוב  ואין אפשרות למגן את רצפת המעלית באמצעותם.

ניתן גם למגן את תא המעלית עם לבידים (דיקטים) שמספקים מיגון ראוי אך אינם נראים טוב, מחייבים הזמנת איש מקצוע שיתקין אותם למיגון בשימוש חוזר ובנוסף, איחסונם מסורבל ותופס מקום.

האפשרות הטובה ביותר למיגון פנים תא מעלית היא התקנה של ערכת הגנה רב שמושיות כיסוי רב שמושי למעלית.
כדאי מאוד לשים לב למספר דברים חשובים לפני שרוכשים כיסוי הגנה.

במאמר זה נציג את כל הדגשים שיסייעו לכם בבחירת כסוי הגנה לתא המעלית חליפה למעלית שתספק הגנה אמיתית איכותית, שאינה רק כיסוי למראית עין.

אביזר התליה מוטות אוניברסליים למיגון מעליות

כיום ניתן לרכוש כסוי הגנה לתא המעלית חליפה למעלית הנתלים על מוטות אוניברסליים אותם ניתן לפרק בקלות בין שימוש לשימוש וללא צורך בקדוחים או בידע מיוחד (מוטות אלה פותחו והוצגו לראשונה ע"י חברת דקו שילד לפני מספר שנים). חשוב לשים לב ולהקפיד שאלו יהיו קלים לתפעולהתקנה, עשויים מחומר קל אך חזק בעל עובי דופן עבה והכי חשוב לוודא שלא יהיה סיכוי שהמוטות יפלו לאחר שתלינו עליהם את הכסויים.
צריך לזכור שהפועלים והמובילים שישתמשו במעלית עשויים להשען על הכסוי, למשוך את הכסוי ע"י אחת העגלות וכו'. מוטות שלא יהיו עשויים חומרים חזקים וטובים לא יצליחו לעמוד במשימה לאורך זמן.
מוטות איכותיים כמפורט כאן לא תצליחו אפילו להזיז כלפי מטה לאחר התקנתם.

הכסויים לתא המעלית:

 יש לשים לב שהכסויים עשויים מאריג עם מילוי בעובי של כ- 3 – 2  סנטימטר לפחות. כסויים דקים מזה לא יעשו את העבודה יתנו הגנה רק למראית עין ותו לא . חשיבות משנית אך משמעותית היא איך נראים הכיסויים.
מומלץ כסוי העשוי מאריג ניילון חזק ולא מברזנט. אריג הנילון נותן תחושה נעימה לנוסעים במעלית שבדרך כלל משמשת במקביל להובלה גם את הדיירים . כסוי עשוי ברזנט יתן תחושה לא נעימה של אתר בניה.
בניגוד לאריג עשוי ניילון, אם ייווצר באריג ברזנט קרע קטן, הקרע "ירוץ" ויגדל.

מיגון הרצפה במעלית:

אם לא דאגתם למיגון הרצפה כאילו לא מיגנתם את המעלית כלל. רצפת המעלית עשויה בדרך כלל שיש דק ועדין (כדי לא להוסיף משקל מיותר על המעלית) שיש זה נוטה להשבר אם מפעילים עליו לחץ נקודתי או שהוא מקבל מכה , לכן מומלץ מאוד למגן את רצפת תא המעלית.

למיגון רצפת המעלית כדאי להשתמש באריחי פי וי סי תעשייתי  (PVC industrial) המיועדים לכך ולא בשטיח גומי או ביריעות פי וי סי רגילות. אלו לא יכולים להגן בצורה טובה על רצפת המעלית ובדרך כלל יקרעו לאחר שימוש קצר או יידחפו ויתקפלו את תוך המעלית ברגע שתנסו להכניס עגלה כבדה או עגלת משטחים לתוך תא המעלית. לכן מומלץ להשתמש אך ורק באריחי פי וי סי משתלבים תעשיתיים

אריזה ואיחסון:

כדי לשמור על כל חלקי ערכת ההגנה והתקינות שלה כדאי לרכוש ערכת הגנה לתא המעלית חליפת הגנה לתא המעלית. המגיעה עם תיק מתאים לאחסון המוטות והכסויים ומארז מתאים עבור חלקי הרצפה.

הכותב הוא: גיא שפירא מנכ"ל חברת דקו-שילד מפתחת מוטות התליה האוניברסליים ויצרנית ערכות הגנה לתא המעלית.
ליצירת קשר עם דקו שילד: decoisrael@gmail.com  |  054-4801536

לדף המידע של דקו שילד לחצו כאן


חיפוש מהיר: