כיצד לבחור את ערכת ההגנה המתאימה ביותר לתא המעלית שלכם

ההחלטה החשובה ביותר לפני שרוכשים ערכת הגנה לתא המעלית היא בחירה בין ערכת הגנה המותקנת על מוטות טלסקופיים מתפרקים או על כפתורי נירוסטה קבועים.

ערכת הגנה המותקנת על כפתורים קבועים

ישנן שתי סיבות עיקריות מתי מומלץ להשתמש בכפתורי נירוסטה קבועים. לדיירי בית משותף שבו וועד הבית הוא האחראי על התקנת מיגון המעלית ואין אב בית שזה תפקידו מומלץ להשתמש בערכת הגנה המתקנת על כפתורי נירוסטה קבועים ולא על מוטות טלסקופיים מתפרקים.
למרות שהתקנת המוטות הטלסקופיים לוקחת רק 2- 3 דקות, התקנת הערכה על כפתורי הנירוסטה מהירה יותר ואינה דורשת שום גישה טכנית.
סיבה שנייה להעדפת כפתורי הנירוסטה היא במיגון תאי מעליות בהן יש רווח בין התקרה המונמכת לבין קירות המעלית. במקרה כזה, ניתן להצניע ברווח שנוצר את כפתורי הנירוסטה לתליית הכסויים. הכפתורים לא נראים והתקנת הכיסויים מהירה ופשוטה ללא פגיעה במראה הנקי של המעלית.

ערכת הגנה המותקנת על מוטות טלסקופיים מתפרקים

בבנין שבו יש אב בית או איש אחזקה קבוע שיהיה אחראי על התקנת הכסויים במעלית בעת הצורך, מומלץ לשקול שימוש בערכת הגנה המותקנת על מוטות טלסקופיים מתפרקים לשימוש חוזר.  התקנתם לוקחת 2- 3 דקות ולאחר פירוקם לא נשאר כל סימן בתא.

דגשים ושיקולים נוספים וחשובים לפני רכישת ערכת הגנה למעלית

לפני שרוכשים ערכת הגנה לתא המעלית מומלץ להקפיד על כמה דגשים כדי שהערכה "תעשה את העבודה" ובאמת תגן על כל חלקי המעלית ולא רק למראית עין.

  1. יש לבדוק שמוטות התליה המתפרקים ניתנים להתקנה מהירה וקלה על ידי אדם אחד ולאחר התקנתם הם יציבים ואין כל סיכוי שיפלו מטלטול נסיעת המעלית או ממשיכה ע"י נוסעי המעלית בכוונה או בלי כוונה.
  2. חשוב שכסויי ההגנה יהיו בעובי של לא פחות מ 2- 3 ס"מ. זאת כדי להגן באפקטיביות על קירות המעלית. כסויים דקים מ 2 ס"מ לא יספקו מיגון אמיתי לקירות אלא רק למראית עין.
  3. רצפת המעלית עשויה על פי רוב משיש דק בעובי 6 מ"מ. לכן זהו החלק הרגיש והפגיע ביותר בתא המעלית. מומלץ להשתמש להגנת הרצפה באריחי פי וי סי תעשייתיים המיועדים בדיוק למטרה זו ולא להסתפק ביריעות גומי. אריחי פי וי סי תעשייתיים יחלקו ויפזרו מכה או משקל נקודתיים ויחזיקו מעמד לאורך שנים וזאת, בניגוד ליריעת גומי שתיקרע לאחר שימוש קצר.

הכותב הוא: גיא שפירא מנכ"ל חברת דקו-שילד מפתחת מוטות התליה האוניברסליים ויצרנית ערכות הגנה לתא המעלית.
ליצירת קשר עם דקו שילד: decoisrael@gmail.com  |  054-4801536

לדף המידע של דקו שילד לחצו כאן

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: