כיצד הקורונה תשפיע על מחירי הדירות?

 
על רקע התפשטות מגפת הקורונה בארץ ובעולם, אי אפשר שלא לשאול מה יקרה למחירי הדירות? האם הנוכחות של הקורונה תשפיע על שוק הנדל"ן וכיצד? האם השוק יגיע למיתון מה שיוביל לירידה במחירים, או שלהיפך, הביקוש רק יגדל ומחירי הנדל"ן יעלו? התשובה לכך תלויה בזמן. במידה והקורונה תעלם בקרוב, כלומר בחודשים הקרובים, לשוק לא ייקח זמן רב להתייצב בחזרה. אך אם היא כאן כדי להישאר, המצב יהיה שונה לחלוטין.
 
היום בעיקר חוסר הוודאות שולט
 
יש מי שטוענים שמחירי הדירות עשויים לעלות בגלל התייקרות של עלויות הבנייה. זאת כתוצאה מכך שלא ניתן יהיה לייבא חומרי בנייה מסין וליהנות ממחירים מוזלים. גם מחסור בכוח אדם בשל הסגר על השטחים יכול להוביל להאטה בקצב של הבנייה, לאיחור במסירת דירות ולעליות במחירים בשל כוח אדם יקר יותר. בתרחיש אחר, מחירי הדירות ירדו, שכן רוב האנשים לא ימהרו לרכוש נכס חדש בזמנים כמו אלו. כתוצאה מכך ליזמים לא תהיה ברירה אלא למכור את הדירות שנותרו במחירים מוזלים. אין ספק שישנם תרחישים אפשריים שונים ומגוונים.
 
כיצד המשבר עלול להשפיע על שוק הנדל"ן להשכרה?
 
מעבר לשוק הנדל"ן למכירה, התפשטות הקורונה משפיעה גם על שוק הנדל"ן להשכרה. כאשר המצב בשוק מוקפא ואנשים רבים נמצאים בבית ואינם הולכים לעבודה, קיים אתגר ממשי לעמוד בתשלומים, לרבות תשלומי שכירות על נכסים. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בנדל"ן מסחרי. המשק מתמודד עם מצב מורכב בו אף אחד לא נתקל מעולם ומשפיע על כולם, שוכרים ומשכירים. וחברות ניהול ועד בית מתנהלות גם הן בצל חוסר הודאות.
 
היתרונות של חברת ניהול
 
למרות הרצון לחסוך היכן שאפשר, שירותיה של חברת ניהול ועד בית בתל אביב בעידן הקורונה לא יסולא מפז. החברה יכולה לספק שירותי ניקיון מקצועיים וחיטוי של המבנה, כדי להבטיח שדיירי הבית ייהנו משקט נפשי ומהידיעה שהסביבה שלהם כמה שיותר נקייה. במידה וישנן תקלות כלשהן במבנה יש אל מי לפנות. כל שצריך לעשות הוא לפנות לחברת הניהול והיא תשלח אנשי מקצוע שיטפלו בנושא. החברה ממשיכה לטפל בתחזוקת המבנה גם מרחוק ודואגת לאלו שנשארים בבית, על הצד הטוב ביותר.
 
 
המאמר נכתב על ידי נועה בן ארי בשיתוף דן אחזקות
 
 
שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.