טיפים לעיצוב מטבחים

 

תחום עיצוב המטבחים התפתח מאד בשנים האחרונות ואף עבר שדרוג בלתי רגיל, הכולל שימוש בפתרונות מתקדמים ומסוגננים, ההופכים כל מטבח למרחב מעוצב ומסוגנן מאד. בין אם מדובר במטבח לבית פרטי, או אולי לדירה קטנה בבניין, האפשרויות הקיימות כיום הן רבות ומגוונות וניתן, בעזרתן, לעצב ולתכנן מטבח בהתאמה מלאה לצרכים. כיצד מעצבים נכון מטבחים ואילו פרמטרים יש לקחת בחשבון? התשובה על כך, במאמר הבא.

התאמת המטבח לצרכי הדיירים

הליך עיצוב ותכנון המטבח מתחיל בהגדרת הצורך, ובעיקר – בהתייחסות אל צרכיהם של הדיירים. מטבח, מעבר להיותו מרחב מסוגנן ומושקע, עליו גם להיות פונקציונאלי. תהליך עיצוב המטבח מצריך בשלב הראשון בחינת צרכי הדיירים, אלה שמשתמשים בו באופן תדיר ואלה ששוהים בו לעיתים רחוקות. במידה ומדובר במטבח פעיל מאד, מטבח של משפחה, הנוהגת לבלות שעות רבות בכל יום במטבח עצמו, הן בהכנת האוכל והן באכילה, מומלץ לעצב מטבח נגיש ונוח מאד לשימוש. מטבח מרווח ועם גישה נוחה לארונות, למגירות ולכל המכשירים החשמליים שבהם משתמשים באופן תדיר. למשפחות, לזוגות או אפילו ליחידים שאינם מבלים זמן רב במטבח, כדאי לעצב ולסגנן מטבח מודרני, כזה שאיננו בהכרח כולל משטחי עבודה גדולים או מספר רב של ארונות ומגירות.

התייחסות לתקציב

עיצוב מטבחים ותכנונם הינו הליך מורכב. הוא כולל שילוב של אלמנטים שונים במטבח, לרבות שיש למטבחים, ארונות מטבח, שולחן אוכל לעיתים, חיפוי לקיר ועוד. לפני שיוצאים לדרך, חשוב לבחון את התקציב שייעוד לכך ואת הסכום המדויק שאותו מעוניינים וגם יכולים להשקיע לטובת העניין. עלות שיפוץ או שדרוג המטבח בהתאם לעיצוב שבוצע יכולה לעלות לא מעט כסף, אולם אם מתכננים נכון אפשר להוזיל עלויות. לאחר שהוגדר התקציב והסכום המוקדש לטובת ההוצאות הקשורות למטבח, אפשר להתחיל במסע החיפוש אחר הפריטים והאלמנטים השונים למטבח ובהתאם לעיצוב ולתכנון שבוצעו. סקר שוק מקדים ובחינת כמה מקומות שונים המציעים זאת הוא הליך חשוב וחכם מאד. אם מחפשים שיש למטבחים, כדאי לבדוק במספר מקומות שונים, אולם יש לוודא שמדובר במקומות המתמחים בכך. אם מעוניינים לשלב מכשירי חשמל ואפילו, למשל, תנור בילד אין, כדאי לפנות לחנויות חשמל, המציעות מגוון של פתרונות למטבח ובעיקר גם של חברות מובילות וידועות בשוק.

הגדרת הסגנון שבו מעוניינים

בתחום עיצוב המטבחים ניתן למצוא כיום מגוון רחב של סגנונות. ישנם מטבחים המעוצבים בסגנון כפרי, ישנם כאלה המעוצבים בסגנון מודרני חדשני מאד וישנם מטבחים המעוצבים בסגנון קלאסי. כדי ליצור מראה נכון במטבח, חשוב לבחור אלמנטים שישתלבו זה לצד זה באופן הרמוני. מומלץ להגדיר את סגנון העיצוב מראש ולבדוק אילו פתרונות למטבח עונים על הסגנון שבו מעוניינים. כדאי להיעזר באתרי האינטרנט השונים כדי לקבל השראה וגם להציץ במגזינים שונים לעיצוב ולתכנון כדי להתרשם מהסגנונות המקובלים כיום ומאפייניו של כל אחד מהם. בעזרת מעצב מטבחים או מעצב פנים מקצועי ניתן לבדוק את הדוגמאות השונות ולבדוק איזו מהן יכולה להתאים. אפשר לשלב אף בין מספר סגנונות שונים במטבח אולם יש לוודא שאלה, הנבחרים, אכן משתלבים בצורה נכונה זה עם זה.

הפקדה על האיכות