טיפים לבחירת חברת ניקיון ואחזקת מבנים

יושבי ראש ועדי בתים משותפים ודאי מודעים לקושי להשיג חברת ניקיון ואחזקת מבנים שתהיה מקצועית ואמינה ותציע מחיר תחרותי סביר ואטרקטיבי. חברות שונות מציעות שירותים. איך נדע במי מהן לבחור? להלן טיפים אחדים העשויים להקל עליכם את הבחירה כאשר אתם עורכים ( ואם אינכם עורכים- רצוי וחשוב שתערכו) סקר שוק.
1.
העדיפו חברה שמסוגלת לתת לכם מענה מקיף , הכולל שירותי ניקיון ואחזקה
שירותי ניקיון ואחזקה בכל ההיבטים הנדרשים, לרבות גינון ונוי. עדיף לעבוד מול ספק שירותים מרכזי אחד.
2.
העדיפו חברה המצוידת ברשיון מטעם משרד התמ"ת המסמיך אותה להציע שירותי ניקיון ואחזקה.
3.
העדיפו חברה המשתמשת בחומרי ניקיון באיכות ובבטיחות העומדים בכל התקנים הנדרשים;חברה המשתמשת בחומרים ייעודיים לניקוי משטחים העשויים חומרים שונים ומתאימה לכל אחד מהם את חומר הניקוי הספציפי המיועד ומיוחד לו.
4.
העדיפו חברת ניקיון ואחזקה אשר מסוגלת לספק לכם רשימה של לקוחות מוסדיים- פרטיים ועסקיים- שהיא הגישה או עדיין מגישה להם את שירותיה המקצועיים.
5.
העדיפו חברה שיש לה מוקד שירות לקוחות פעיל וזמין 24/7 , המחויבת לתת לכם מענה מהיר ככל שניתן בעת קריאת חירום.
6.
העדיפו חברת ניהול שמציעה לכם, בין השאר, טיפול בנושאי גבייה, קשר עם ספקים, אישורים מול רשויות ותשלומים שונים, הנהלת חשבונות, ביקורות, ניהול ספרים, הגשת דוחות תקופתיים ועוד.
7.
העדיפו חברה המספקת שירותי אחזקה וניהול באופן שאינו מפריע לקיום שגרת החיים התקינה אף לא של אחד מדיירי הבניין.
8.
העדיפו חברה אשר ביכולתכם לשכנע ללא קושי את חברי ועד הבית בכדאיות ובתועלת שתצמח לכל הדיירים מהפקדת הניהול והאחזקה לידיה.
9.
העדיפו חברה המסוגלת לבצע ניקוי חלונות בקומה גבוהה ופנאלים בקומה נמוכה, ניקיון של כלים סניטריים, הברקת רצפות בפוליש יסודי וכל זאת על ידי שימוש בחומרים איכותיים ובטיחותיים לשימוש הנושים תו תקן מחייב ומחמיר.
10.
העדיפו חברה המתייחסת אליכם לא רק כאל לקוחות אלא בראש ובראשונה כבני אדם, ואשר מתחייבת להשקיע כל מאמץ על מנת לספק לכם שירותי אחזקה וניקיון מיטביים.
11.
דאגו ל"פתח יציאה" בחוזה ואפשרות הפסקת הקשר במידה שאינכם שבעי רצון מהשירות.
12.
מנו איש קשר מטעמכם – יושב-ראש ועד הבית או מי מחבריו – אשר יהיה בקשר שוטף עם בעל החברה ויקבל דיווח שוטף על כל מהלך שייעשה על ידה. שקיפות מלאה היא תנאי הכרחי.
13.
הקפידו לכלול בחוזה אחריות החברה על טיפול במערכת המים והביוב, מערכת מיזוג האוויר המרכזית, גנרטור חירום, ביצוע פרויקטים מיוחדים ככל שיידרש ואחריות החברה לפקח על קבלני משנה.
14.
הקפידו על הכנת סעיף של ייעוץ וטיפול משפטי בכלל וטיפול, לרבות הגשת כתבי תביעה, נגד מי מדיירי הבית המסרבים לשלם, כנדרש, את מסי הוועד.

והעיקר- שתהיו שלמים עם הבחירה ומרוצים ממנה. חברה מקצועי המספקת שירותי ניקיון ואחזקת