הסיכונים שבניקיון חדרי מדרגות וכיצד להימנע מהם

בעת ביצוע עבודות ניקיון, עובדי ניקיון מתמודדים עם לא מעט סיכונים, למעשה רבים אינם יודעים עד כמה מדובר במקצוע שבו תאונות עבודה הן כמעט עניין שבשגרה, אם מדובר בהחלקות ונפילות, אם בהתזות של חומרי ניקוי לעיניים או על העור, אם בשאיפת אדים מסוכנים ועוד.

הסיכונים שעמם מתמודדים עובדי ניקיון:

  • סיכונים ביולוגיים – סיכונים ביולוגיים כוללים חשיפה לפתוגניים מדבקים, חיידקים, פטריות ועובש.
  • סיכונים כימיים – חומרי ניקוי כוללים מספר מרכיבים כימיקליים שעלולים להיות רעילים ולסכן את הבריאות אם נוגעים בהם או שואפים אותם.
  • סכנות פיזיות – סכנות החלקה או סיכונים פיזיים אחרים שיכולים להיגרם כתוצאה מפעולה חוזרת ונשנית או מעבודה עם כלי ניקיון רועשים וכדומה.
  • סיכונים נפשיים – סיכונים אלו לא תמיד מוכרים אבל אם תנאי העבודה גרועים, התקשורת לקויה או שהעובדים אינם בעלי ההכשרה לבצע את עבודתם הם יכולים לחוש מתחים.

כיצד ניתן למזער את הסכנות?

ניתן למזער את כל הסכנות הללו בצורה יעילה. קודם כל חשוב להסיר את גורם הלחץ ולדאוג לכל התנאים הסוציאליים של העובדים, החל בביטוח פנסיוני ועד מתן הכשרה מתאימה, וברגע שמסירים את הסיכון הזה, ניתן להתמודד עם שאר הסיכונים האפשריים יותר בהצלחה.

כמובן שכדי למנוע סכנות פיזיות ותאונות עבודה חשוב שיהיו נהלי עבודה מסודרים, יש להכשיר עובדים, וכמובן יש לעבוד עם ציוד איכותי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן יש לשמור על כללי והנחיות בטיחות בעת העבודה.

 

וכמובן – לעשות ביטוח לעובדים

מלבד מזעור הסיכונים עבור העובדים, עליכם למזער גם את הסיכון שלכם, המעסיקים, ולוודא שלא תהיו חשופים לתביעות פיצויים במידה וכן היתה תאונת עבודה כלשהי, או שהעובדים החליטו להתלונן ולדרוש את התנאים שמגיעים להם.

לכן קודם כל בדקו שאתם יודעים מהן הזכויות של העובדים והקפידו שתנאי העבודה שלהם יהיו מיטביים. דבר נוסף שעליכם לדאוג לו הוא ביטוח לעובדים. שימו לב שהביטוח כולל את כל הסעיפים החשובים ומכסה תאונות עבודה וביטוח צד ג', כך שאם חלילה כן אחד הסיכונים יתממש, אתם תהיו מכוסים ולא תצטרכו לדאוג לשלם פיצויים מכיסכם הפרטי.

 

המאמר נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף המרכז לביטוח פנסיה חובה – דליאלון סוכנות לביטוח בע"מ

 

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן