המדריך לבחירת אינטרקום לבית המשותף

בין אם אתם מחליפי מערכת אינטרקום קיימת ובין אם בוחרים מערכת עבור בניין חדש, עליכם למצוא את האפשרות המתאימה ביותר לתקציב שלכם, שתקל על חיי הדיירים ותשפר את תפעול הבניין במידה משמעותית.

מהי מערכת האינטרקום הטובה ביותר?

כאשר אתם מתחילים עם החיפוש אתם בטח תוהים מהי מערכת האינטרקום הטובה ביותר עבור הבניין שלכם? זו שאלה די מתבקשת אולם התשובה תלויה בצרכים ובסדרי העדיפויות שלכם. לא משנה מהם, עם מגוון כל כך רחב של אפשרויות שם בחוץ, תוכלו למצוא מערכת אינטרקום שתענה על הצרכים שלכם בדיוק, תוך שתציע לכם המון יתרונות.

עם זאת כדי להגיע לשם, עליכם להתחיל בהתחלה ולהבין מהי מערכת אינטרקום ואילו דברים עליכם לקחת בחשבון כשאתם בוחרים אחת.

מהי מערכת אינטרקום לבניין?

אינטרקום זו מערכת אלקטרונית המאפשרת תקשורת דו כיוונית ומעניקה גישה לתוך הבניין לדיירים ולמבקרים. האינטרקום מותקן בכניסה לבניין, ובבתים של הדיירים, והוא כולל מיקרופון, רמקול וברוב המקרים גם מצלמת וידאו. האינטרקום קולט אודיו ווידאו ומשדר אותם לדיירים, כך שהם יכולים לראות ולדבר עם מבקרים לפני שמספקים להם גישה לתוך הבניין.

האינטרקום המודרני הוא תוצר של חידושים רבים לאורך ההיסטוריה, החל במערכת הכניסה הטלפונית הראשונה שנרשמה כפטנט בשנת 1894 ועד למערכות חכמות ומבוססות ענן שזמינות כיום ונחשבות לחלק בלתי נפרד מכל בניין מגורים.

מערכות אינטרקום מודרניות מציעות לא מעט יתרונות

מערכות אינטרקום מציעות לא מעט יתרונות, ומענה לצרכים מגוונים כך למשל:

  • הן משפרות את האבטחה – מערכות אינטרקום בבניין שומרות על בטיחות הדיירים, הן מספקות שכבת אבטחה חיונית המאפשרת לדיירים ולצוות לשלוט באנשים שנכנסים לבניין. הן מגבילות את הגישה רק למורשים ובכך תורמות המון לשקט הנפשי של הדיירים.
  • הן משפרות את הנוחות – דיירים בעידן המודרני מחפשים נוחות. הם רוצים לראות מי מגיע אליהם, ושואפים שהבניין ישלב את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר שיש. מערכת אינטרקום מתקדמת טובה לתדמית, היא מעלה את ערך הנכסים ותגביר את העניין של דיירים פוטנציאליים.
  • הן משפרות את חוויית המגורים – הביטחון והנוחות שמערכות האינטרקום מספקות, מסייעים לעצב חוויית מגורים חיובית, כך שהדיירים ישקלו לחיוב אם לגור בבניין, בין אם מדובר בקונים ובין אם בשוכרים.

אתם יכולים לשקול להחליף את האינטרקום שלכם

בבניינים ישנים יש מערכות אינטרקום קוויות וישנות יותר, כאשר כיום יש בנמצא מערכות אלחוטיות חכמות שמשפרות את האבטחה במידה משמעותית. המערכות של פעם פחות משוכללות, כך שהגישה לפנים הבניין קלה יותר ויש עליה פחות שליטה. כיום יש להקיש קודים, לדעת סיסמה. צריך לעבור בקרת וידאו של הדיירים ויש יותר פיקוח על כל מי שנכנס למבנה.

לכן אתם יכולים לשקול להחליף את האינטרקום שלכם על מנת להתחדש, או מכל סיבה אחרת, כמו למשל:

  • אתם מעוניינים בתחזוקה שוטפת – במידה והחברה שהתקינה לכם את האינטרקום הישן אינה מספקת תמיכה או תיקונים ויש חברות אחרות שכן.
  • האינטרקום שלכם כל הזמן מתקלקל – אתם רוצים לשדרג למערכת איכותית יותר שתספק מענה הולם ומתקדם.
  • אתם רוצים יותר בקרה על האנשים שנכנסים לבניין – אתם רואים המון פרצופים שאינכם מכירים, מה שאומר שאנשים שאינם מורשים מקבלים גישה לבניין.
  • המערכת של האינטרקום מיושנת – האינטרקום הקיים מבוסס על חומרה מיושנת או שבורה, ואתם רוצים להתחדש.

יש המון סיבות לבצע שינוי, וככל שמערכות האינטרקום יותר מתקדמות, בהחלט מגיע הזמן שלכם להשתדרג. עם מערכת אינטרקום מתקדמת הבית המשותף יהיה הרבה יותר מאובטח, הדיירים יוכלו לאשר חזותית מבקרים שמבקשים אישור כניסה, האינטרקום יכול לתעד את המבקרים, כך שהדירים נהנים מתוספת אבטחה, ואתם נהנים משירותי תחזוקה ותיקונים מקצועיים ותכונות מתקדמות שכיום מגיעות עם מערכות האינטרקום החדישות.

אז איך בוחרים?

אחרי שהבנו את הלמה, עכשיו זה הזמן לעבור לאיך. יש לכם הרבה אפשרויות כאשר אתם בוחרים מערכת אינטרקום לבניין שלכם. המערכת שתבחרו תשפיע על החוויה של הדיירים, לכן הקדישו זמן לבחון את הסוגים השונים שקיימים, על היתרונות והחסרונות שלהם, לפני שאתם מתחייבים למערכת מסוימת.

בין אם אתם מחפשים מערכת לבניין חדש ובין אם לבניין ישן, מומלץ לבחון דגמים מתקדמים ואת הטכנולוגיה החדישה והחכמה ביותר שישנה, במיוחד אם אתם רוצים אקסטרה אבטחה. כמו כן, בחנו את הצרכים שלכם וודאו שהמערכת תספק להם מענה נקודתי, בחרו בחברה מקצועית שמתמחה בייצור ומכירת מערכות אינטרקום, שימו לב שההתקנה מתבצעת בצורה הכי מקצועית ואל תוותרו על אחריות ועל שירותי תחזוקה ותיקונים.

 

המאמר נכתב ע"י נועה בן ארי בשיתוף החברות:

חברת אבאלון טלקום

חברת TH פתרונות תקשורת

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר:

לקבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים בתחום

נא למלא פרטי התקשרות ובהקדם תקבלו הצעות מחיר מבעלי מקצוע מובילים.

דילוג לתוכן