החלטתם להזמין חליפת מיגון מעץ למעלית? כמה דברים שעליכם לדעת

 

החלטתם להזמין חליפת מיגון מעץ למעלית שלכם? החלטה מעולה. אך כדי שהמיגון ימלא את תפקידו עליכם לשים לב לפרטים הקטנים שיעשו הבדל גדול. ממה עשוי מיגון איכותי? ולמה חשוב שלא להתפשר עליו? כמה נקודות למחשבה.

 

המלצה ראשונה – תבדקו טוב את המפרט

 

חליפת הגנה מעץ למעלית יכולה לתת לכם לישון בשקט, שכן אם היא נעשית כמו שצריך שום דבר לא יכול לקרות למעלית שלכם גם אל מול המשתמשים האגרסיביים ביותר. אולם במידה והמיגון לא עשוי כמו שצריך, הוא עצמו יעשה נזק למעלית ולאו דווקא המובילים או הקבלנים שישתמשו בה. לכן בדקו טוב את המפרט ושימו לב שחליפת המיגון מיוצרת על ידי מיטב חומרי הגלם.

 

מדוע מיגון דק פשוט לא עובד?

 

כיום ניתן בהחלט לראות בהרבה מקומות מעליות שלא מוגנו כמו שצריך, ולכן גם חלקים שלמים של המיגון חסרים. הסיבה לכך נעוצה בעובי של פלטות המיגון. מיגון עשוי מפלטות מוקצפות או OSB בעובי של 9 או 11 מ"מ. על פי מומחים לתחום, מיגון כזה לא מצליח לייצר הגנה טובה, מכיוון שאין מספיק בשר כדי להחזיק את הברגים. יחד עם השימוש בזויות מתכת חיצוניות, יתחיל באופן בלתי נמנע תהליך תזוזה של המיגון, שכן המעלית נמצאת בתנועה מתמדת ועם הזמן הברגים יתחילו להשתחרר, וכתוצאה מכך, גם המיגון עצמו. במקרה כזה עלולות להיווצר שריטות על גבי המעלית או שחלקים יתחילו להשתחרר ולבסוף יתנתקו לחלוטין.

 

בעיה נוספת במיגונים הקיימים

 

בעיה נוספת באה לידי ביטוי בקושי להגן על המזוזות בעזרת פלטות דקות, וזאת מכיוון שהמזוזות מאוד צרות ולכן פלטה דקה של חומר תשתחרר מהמקום במהירות ותוך זמן קצר המזוזות לא יהיו ממוגנות. ניסיון להדביק את מיגון המזוזה עם ניירות דבק ייעודיים אף פעם לא מצליח, ורק משאיר סימנים של דבק על קירות המעלית שמאוד קשה לנקות.

 

ובשורה התחתונה, ממה מיוצר מיגון איכותי?

 

מיגון איכותי עשוי מעץ סנדוויץ' עבה, חומר שמשמש גם לייצור ארונות מטבח ומורכב מכמה פלטות של עץ שמחוברות יחדיו, מה שהופך את המיגון לחזק ועמיד יותר לאורך זמן ומונע את כל הבעיות הקיימות במיגון הדק. לכן אם אתם מעוניינים במיגון שגם עובד וגם יחזיק מעמד לאורך זמן, עשו שיעורי בית ואל תסתפקו בכמה תמונות שראיתם באתר, כי הן לא בהכרח משקפות את איכות המיגון.

 

כותבי המאמר: נועה בן ארי בשיתוף עם גיא שפירא הבעלים של חברת דקו-שילד מיגון מעליות מקצועי בלי חוכמות.

שתפו באמצעות:

חיפוש מהיר: